DHL ma swoją pierwszą w Polsce instalację fotowoltaiczną

Polska filia niemieckiej grupy kurierskiej DHL stała się posiadaczem pierwszej własnej instalacji fotowoltaicznej. Moc jednostkowa projektu wynosi 50 kWp. DHL Parcel Polska zapowiada budowę kolejnych. 

Kurierska firma inwestuje w niezależność energetyczną i zeroemisyjność

Inwestycja w OZE wpisuje się w globalną strategię grupy DHL o nazwie GoGreen. Jej celem jest osiągnięcie zerowych emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

DHL i fotowoltaika

Pierwsza mikroinstalacja DHL-u powstała przy placówce firmy w Słupsku. Jej wykonawcą jest należąca do Grupy innogy firma Foton Technik.

 Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć firmę DHL Parcel Polska w rozwoju jednej z ich placówek. (…) Zielona i ekologiczna energia szturmem wdziera się do polskich domów, fabryk i magazynów, dzięki czemu zyskujemy coraz większą niezależność energetyczną, a przedsiębiorstwa mogą generować większe oszczędności” – mówi Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik.

Mikroinstalacja dla firmy 

Moc nowopowstałej instalacji wynosi 50 kWp, należy zatem do segmentu mikro. Składają się na nią 153 panele. Jej roczna produkcja ma wynieść do 50 MWh rocznie, co ma odpowiadać 1/4 zapotrzebowania na energię słupskiego terminala DHL.

“Przez przez jeden kwartał nasza działalność nie będzie generowała emisji CO2. Dzięki temu ponad 50 ton dwutlenku węgla nie trafi do środowiska. Kolejne instalacje fotowoltaiczne, jeszcze w tym roku, pojawią się w naszych jednostkach w całej Polsce m.in. we Włocławku, Kielcach, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Ciechanowie, czy Gdańsku. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w odnawialne źródła energii i przedsięwzięcia związane z ochroną klimatu takie jak fotowoltaika, czy elektrownie wiatrowe to właściwy kierunek”  mówi Agnieszka Świerszcz, Prezes Zarządu DHL Parcel Polska.