Columbus Energy warte 4,5 miliarda złotych

Krakowska firma Columbus Energy jeszcze w maju świętowała osiągnięcie kapitalizacji na poziomie jednego miliarda złotych na rynku NewConnect. Teraz jest warta ponad cztery razy więcej.

Columbus Energy rozszerza ofertę

Na początku tego tygodnia lider na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce zaprezentował swoją najnowszą ofertę. Od teraz Columbus będzie zajmował się kompleksową usługą związaną ze sprzedażą, montażem oraz długoterminową obsługą klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii. Firma również deklaruje wsparcie przy ubieganiu się o dofinansowanie w ramach programów “Czyste Powietrze” i “Mój Prąd”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Columbus Energy coraz droższe

W styczniu bieżącego roku cena akcji firmy Dawida Zielińskiego, notowanej na rynku NewConnect wynosiła około 15 złotych.
W maju indeks Columbusa (CLC) wskazywał już ponad 25 złotych. Wtedy firma świętowała przekroczenie miliarda złotych kapitalizacji. Te dane już nie mają większego znaczenia.

Najnowsze wydanie magazynu “Parkiet” wskazuje, że czwartkowe notowania Columbus Energy przekroczyły poziom 110 złotych.
A to oznacza, że wartość rynkowa firmy osiągnęła aż 4,5 mld złotych. To o około 100 milionów złotych więcej niż wartość Tauronu. 

źródło: cire.pl