JPN Taxi będzie wozić Japończyków

Japoński koncern Toyota stał się jednym z liderów globalnej produkcji samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Z tego względu nie zaskakuje nikogo fakt, że władze koncernu skupiają się na ekspansji na nowe branże, w których ich produkty mógłby być sprzedawane.

Tym razem na celowniku japońskiego producenta samochodów znalazła się branżą przewozów osobowych. To właśnie z myślą o tym segmencie został zaprezentowany model JPN Taxi, który na japońskim rynku będzie pełnił funkcję taksówki. Nowy pojazd jest już dostępny w sprzedaży.

Co ciekawe, zaprezentowany samochód został wyposażony w silnik hybrydowy, którego podstawowym paliwem jest w tym wypadku LPG.

Toyota nie zapomniała w swym projekcie o klientach taksówek. To właśnie z myślą o nich samochód wyposażono w nisko zawieszoną podłogę i szeroko rozsuwane drzwi, które mają doskonale spełniać oczekiwania nie tylko starszych, ale również najmłodszych i niepełnosprawnych pasażerów.

Prowadzenie JPN Taxi ma być bardzo komfortowe. Konstrukcja deski rozdzielczej pozwala na łatwy dostęp do urządzeń pokładowych oraz znakomitą widoczność dla kierowcy.

Plany koncernu zakładają, że sprzedaż osiągnie poziom tysiąca sztuk miesięcznie, a produkcję przejmie zakład Higashi-Fuji.

Taksówki z logo Toyoty wożą klientów w Kraju Kwitnącej Wiśni od 1936 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

W przyszłym roku przybędzie 100 GW słonecznej mocy

Następny artykuł

Europejscy liderzy łączą siły na rynku baterii przeciwko Azji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,