Już 9 września rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności!

9 września, w Lublinie, odbędzie się Kongres Nowej Mobilności, czyli dwudniowe warsztaty dedykowane dla przedstawicieli samorządów, administracji i branży elektromobilności w Polsce.

Organizatorami Kongresu Nowej Mobilności 2019 są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Związek Miast Polskich, a gospodarzem Miasto Lublin. Patronem wydarzenia są: Ministerstwo Energii, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz kilkudziesięciu polskich samorządów i instytucji.

Dialog w ramach 30 warsztatów

Uczestnicy kongresu wezmą udział w otwartych warsztatach, podczas których będą mogli porozmawiać m.in o kwestiach związanych z projektowanymi zasadami udzielania oraz rozliczania wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Dyskusja na temat procedury odbioru stacji ładowania, organizowana wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego, pozwoli uczestnikom dokładnie przeanalizować i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania. – “Kongres Nowej Mobilności 2019 to miejsce prezentacji i wypracowywania konkretnych rozwiązań, które pomogą uczestnikom skutecznie implementować nowe technologie w usługach świadczonych przez miasta na rzecz mieszkańców” – zapowiada Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.

Wystąpienia ekspertów

Kongres ma formę otwartego dialogu, którego uzupełnieniem będą wystąpienia ekspertów z dziedziny elektromobilności z Polski, jak i z zagranicy. Uczestnicy zapoznają się z opiniami i doświadczeniami prelegentów reprezentujących koncerny motoryzacyjne, producentów infrastruktury ładowania, instytucje finansowe czy dostawców usług nowej mobilności. Planowana jest również prezentacja sześciu raportów. W ramach Kongresu Nowej Mobilności odbędą się posiedzenia grup roboczych PSPA, których zadaniem będzie wypracowanie propozycji rozwiązań legislacyjnych, których implementacja przyczyni się do przyspieszania wdrażania zero- i niskoemisyjnych rozwiązań transportowych w polskich miastach. – “W Lublinie samorządowcy z całej Polski będą mogli porozmawiać o nowoczesnej mobilności i wykorzystaniu nowych technologii w służbie miastu” – wskazuje Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/