Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Już wkrótce odbędzie się 40.edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER & OZE POWER!

Już wkrótce odbędzie się 40.edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER & OZE POWER!

40. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER & OZE POWER odbędzie się 7 i 8 listopada 2024 roku w The Westin Warsaw Hotel. Eksperci i liderzy sektora energetycznego zajmą się zarówno aktualnymi, jak i przyszłościowymi wyzwaniami tego sektora w Polsce.

Reklama

Liderzy o wyzwaniach polskiej energetyki

Jubileuszową edycję kongresu rozpocznie wystąpienie Przewodniczącego Rady Programowej, Leszka Juchniewicza, oraz przedstawicieli rządu, którzy przedstawią kluczowe kwestie polityki energetycznej. 

Blok inauguracyjny skupi się na transformacji energetycznej, szczególnie elektroenergetyce, i wyzwaniach związanych z przejściem na odnawialne źródła energii (OZE), regulacjach prawnych oraz bezpieczeństwie energetycznym. Eksperci przedstawią obecny miks energetyczny, cele klimatyczne Polski i wpływ polityki unijnej. Kolejna część debaty poświęcona będzie sektorowi gazowemu i paliwowemu, omawiając stabilność dostaw, rozwój infrastruktury LNG, cyfryzację oraz nowe technologie.

Następnie eksperci omówią kwestie dotyczące cyberbezpieczeństwa w sektorze energetyki, koncentrując się na zagrożeniach cybernetycznych i współpracy między sektorem publicznym i prywatnym. Blok OZE obejmie tematy związane z magazynowaniem energii, wyzwaniami w rozwoju fotowoltaiki i farm wiatrowych oraz biogazu i biometanu, omawiając regulacje i przyszłe scenariusze rozwoju. Uczestnicy przyjrzą się kosztom transformacji energetycznej dla przemysłu, inwestycjom w efektywność energetyczną i integracji ESG w strategii biznesowej. 

Drugi dzień rozpocznie blok dotyczący energetyki jądrowej, analizujący harmonogram inwestycji, bezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem i koszty, a także współpracę technologii jądrowych z OZE. Kolejna dyskusja dotyczyć będzie roli danych w sektorze energetycznym, wykorzystania analizy danych, sztucznej inteligencji i wyzwań związanych z ich integracją. Przeanalizowane zostaną również wyzwania i strategie rozwoju sieci dystrybucyjnych, a także potrzeba modernizacji infrastruktury oraz współpraca w finansowaniu projektów.

Wydarzenie zamkną tematy poświęcone polityce finansowej – jej wpływowi na transformację energetyczną, omawiając źródła finansowania, modele inwestycyjne i integrację OZE w ciepłownictwie, oraz kwestie dekarbonizacji, poprawy efektywności energetycznej i zastosowania nowych technologii w ciepłownictwie.

Kto się pojawi?

Wśród prelegentów pojawią się m.in.:

  • Leszek Juchniewicz Prezes, Polskie Elektrownie Jądrowe; Przewodniczący Rady Programowej EuroPOWER & OZE POWER 
  • Dariusz Standerski, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji 
  • Rafał Gawin, Prezes Urząd, Regulacji Energetyki
  • Dorota Zawadzka-Stępniak, Prezes NFOŚiGW
  • Mariusz Jurczyk, Prezes Zarządu TAURON Dystrybucja Pomiary
  • Marcin Laskowski Wiceprezes ds. Regulacji PGE Polska Grupa Energetyczna
  • Paweł Bielski, Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm.

Więcej na www.mmcpolska.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.