K-ZE – nowy, tani i elektryczny SUV od Renault?

Podczas Paris Motor Show 2018 Renault zaprezentował nowy elektryczny crossover K-ZE. Według producenta pojazd ma być niedrogim, kompaktowym SUV-em, który wejdzie do sprzedaży już w 2019 roku.

Renault produkuje już samochody elektryczne, a popularnym i odnoszącym sukcesy modelem tej marki jest ZOE. W Paryżu firma ogłosiła, że ​​kolejny miejski samochód elektryczny pojawi się w 2019 roku, ale zanim wejdzie na wszystkie światowe rynki, będzie dostępnych w Chinach. Model będzie produkowany wspólnie z chińskim koncernem Dongfeng Motor.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zaprezentowany samochód z wyglądu przypomina Renault Kwid, model bardzo popularny w Indiach. Na razie nie zaprezentowano wnętrza, ale Renault twierdzi, że K-ZE posiada  funkcje, takie jak: kamera wsteczna, czujniki parkowania i centralny ekran dotykowy z nawigacją. Chociaż nie ma potwierdzonych specyfikacji, co do pojemności baterii czy silnika elektrycznego, Renault ujawnił zasięg. Producent twierdzi, że K-ZE może przejechać nawet 250 km na jednym ładowaniu w cyklu NEDC. Pojazd jest również wyposażony w “podwójny system ładowania”, który jest kompatybilny z domowymi ładowarkami i publiczną infrastrukturą. Port ładowania znajduje się na prawym, przednim błotniku samochodu.

Oprócz elektrycznego SUV-a, do 2020 r., Renault planuje by ich najpopularniejsze modele pojazdów, takie jak Clio, Megane i Captur, pojawiły się także w wersjach hybrydowych i wariantach Plug-in Hybrid.