K2 będzie przewodzić analizom podczas przejęcia brytyjskiego Green Investment Bank

Firma konsultingowa K2 Management będzie przewodzić kontrolom podczas przejęcia przez australijski bank Macquire brytyjskiego Green Investement Bank (GIB). Bank z antypodów wykłada na tą transakcję około 2,3 miliarda funtów.

Jak komentują specjaliści z K2, kontrola wykaże stan techniczny nabywanej firmy z uwzględnieniem oceny statusu i wydajności działania aktywów w farmach wiatrowych posiadanych przez GIB.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W ramach tych działań przeprowadzimy ocenę statusu prac konstrukcyjnych i finansowania dwóch wiatrowych projektów GIB, co zapewnić ma Macquire komfort podczas realizacji transakcji. Oceniane będą tak technologia budowy jak i związane z inwestycją ryzyko – informują przedstawiciele K2.

Firma konsultingowa oceniać będzie także długofalowe koszty operacji farmy i jej wydajność w długiej perspektywie.

Jak mówi szef K2 Management, Simon Luby: Kluczem do sukcesu tej analizy jest pełne prześwietlenie całego portfolio inwestycji GIB i szybkie opracowanie kompletnej analizy dla kluczowych pracowników Macquire. Dodatkowo, służyć będziemy radą podczas ewaluacji i analizy aktywów wiatrowych brytyjskiego banku.