Kieleckie Dni Energii szansą do zaznajomienia się z OZE

Cele na 2016 dla OZE w Polsce nie zostaną osiągnięte w tym roku

Kieleckie Dni Energii, które odbyły się w dniach 15-16 września br., stanowiły świetną okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat energetyki odnawialnej, która w wielu państwach stopniowo staje się najważniejszym źródłem energii. Podczas tego wydarzenia z pewnością nie nudzili się najmłodsi, bowiem przygotowano dla nich wiele ciekawych atrakcji.

Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, znajdujących się w specjalnie przygotowanej do tego celu pracowni zasilanej ekologiczną energią. Oprócz tego odbyło się także wiele gier i zabaw, które nie tylko umiliły czas najmłodszych, ale również pozwoliły lepiej poznać zalety zielonej energii.

Z myślą o zmotoryzowanych, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zaprezentował jeden z autobusów hybrydowych ze swojej floty. Podczas wydarzenia pojawiły się także inne pojazdy z napędem elektrycznym, w tym samochody.

Co ważne, w trakcie Dni Energii rodzice mogli uzyskać cenne rady z zakresu modernizacji energetycznej swoich domów i mieszkań od fachowców z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kieleckie Dni Energii stanowiły zatem świetną atrakcję dla całej rodziny, podczas której można było spędzić czas w sposób nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kopcące kotły tylko dla „kolekcjonerów”

Następny artykuł

Przydomowe oczyszczalnie ścieków w praktyce

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,