Wiadomości OZE Kieleckie Dni Energii szansą do zaznajomienia się z OZE 17 września 2017 Wiadomości OZE Kieleckie Dni Energii szansą do zaznajomienia się z OZE 17 września 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Kieleckie Dni Energii, które odbyły się w dniach 15-16 września br., stanowiły świetną okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat energetyki odnawialnej, która w wielu państwach stopniowo staje się najważniejszym źródłem energii. Podczas tego wydarzenia z pewnością nie nudzili się najmłodsi, bowiem przygotowano dla nich wiele ciekawych atrakcji. Reklama Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, znajdujących się w specjalnie przygotowanej do tego celu pracowni zasilanej ekologiczną energią. Oprócz tego odbyło się także wiele gier i zabaw, które nie tylko umiliły czas najmłodszych, ale również pozwoliły lepiej poznać zalety zielonej energii. Z myślą o zmotoryzowanych, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zaprezentował jeden z autobusów hybrydowych ze swojej floty. Podczas wydarzenia pojawiły się także inne pojazdy z napędem elektrycznym, w tym samochody. Co ważne, w trakcie Dni Energii rodzice mogli uzyskać cenne rady z zakresu modernizacji energetycznej swoich domów i mieszkań od fachowców z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kieleckie Dni Energii stanowiły zatem świetną atrakcję dla całej rodziny, podczas której można było spędzić czas w sposób nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.