Kopcące kotły tylko dla „kolekcjonerów”

Popularna sieć marketów remontowo-budowlanych Leroy Merlin postanowiła pozbyć się z magazynów wszystkich kotłów, których nie można już używać w województwie małopolskim i śląskim. Uchwały, jakie ustanowiono w tych województwach, zakazują używania kotłów niespełniających wymogów, jednak nie zabraniają ich kupowania.

Sieć marketów postanowiła więc zrzucić odpowiedzialność na klienta chcącego nabyć kocioł niezgodny z przepisami. Przecież sklep jasno sygnalizował, że produkt ten nie jest przeznaczony do użytkowania. Zatem czy zakupiony piec miał służyć jako ozdoba w salonie?

Z powodu nagłośnienia tej sprawy przez media market w krótkim czasie wycofał się ze sprzedaży pieców w województwach, gdzie ich używanie jest zabronione. Odkrycie Krakowskiego Alarmu Smogowego odnośnie sprzedaży zakazanych kotłów w sklepach Leroy Merlin sprawiło, że w mediach rozpętała się burza. Warto wspomnieć, że już od 1 października br. ustawa całkowicie zabroni produkcji tego typu kotłów. Wśród obywateli rośnie coraz większa świadomość dotycząca ochrony środowiska. To przecież dzięki internautom i mediom market wycofał się z absurdalnej sprzedaży zakazanych kotłów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Przetarg na elektryczne autobusy dla Szczecinka

Następny artykuł

Kieleckie Dni Energii szansą do zaznajomienia się z OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,