Kilkaset nowych instalacji fotowoltaicznych w wielkopolskich gminach

Po rozstrzygnięciu przetargu na instalację systemów odnawialnych cztery wielkopolskie gminy: Golina, Rychwał, Wierzbinek i Tuliszków, przygotowują się do realizacji odnawialnego przedsięwzięcia.  

W ramach inwestycji, która będzie kosztowała ponad 8 milionów złotych, na budynkach jednorodzinnych zostanie zamontowanych 668 instalacji fotowoltaicznych. Najwięcej w gminie Rychwał.  

To był jeden z największych przetargów w historii naszej gminy. Zainteresowanie było ogromne. W dniu, kiedy ruszał nabór wniosków i decydowała kolejność, o godz. 4:00 przed urzędem już stała kolejka chętnych. Złożonych było 330 wniosków, a to pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu instalacje jest ogromna”, mówi Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała. 

Zwycięzcą przetargu okazała się firma Moris Polska, która przebiła innych oferentów w głównej mierze niższą ceną wykonania. „Wybraliśmy firmę, która zaoferowała niższą cenę, bo to też przełoży się na koszty, jakie będą musieli ponieść poszczególni mieszkańcy”, podkreśla Stefan Dziamara. 

Realizacja całej inwestycji ma się zakończyć jeszcze w tym roku. 

 Źródło: lajt.lm.pl