Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kilkaset nowych instalacji fotowoltaicznych w wielkopolskich gminach

Kilkaset nowych instalacji fotowoltaicznych w wielkopolskich gminach

Po rozstrzygnięciu przetargu na instalację systemów odnawialnych cztery wielkopolskie gminy: Golina, Rychwał, Wierzbinek i Tuliszków, przygotowują się do realizacji odnawialnego przedsięwzięcia.  

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W ramach inwestycji, która będzie kosztowała ponad 8 milionów złotych, na budynkach jednorodzinnych zostanie zamontowanych 668 instalacji fotowoltaicznych. Najwięcej w gminie Rychwał.  

To był jeden z największych przetargów w historii naszej gminy. Zainteresowanie było ogromne. W dniu, kiedy ruszał nabór wniosków i decydowała kolejność, o godz. 4:00 przed urzędem już stała kolejka chętnych. Złożonych było 330 wniosków, a to pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu instalacje jest ogromna”, mówi Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała. 

Zwycięzcą przetargu okazała się firma Moris Polska, która przebiła innych oferentów w głównej mierze niższą ceną wykonania. „Wybraliśmy firmę, która zaoferowała niższą cenę, bo to też przełoży się na koszty, jakie będą musieli ponieść poszczególni mieszkańcy”, podkreśla Stefan Dziamara. 

Realizacja całej inwestycji ma się zakończyć jeszcze w tym roku. 

 Źródło: lajt.lm.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.