Kolejne farmy od SVERNIUS w nowym modelu biznesowym

Firma SVERNIUS S.A. rozpoczyna budowę wielkich farm fotowoltaicznych. Na razie w planach jest budowa 3 o łącznej mocy 20 MW. Najpierw, powstaną dwie w Wielkopolsce. Ich łączna moc wyniesie 11 MW, powierzchnia 15 ha.

Model Indywidualnych Inwestycji

Celem SVERNIUS jest budowanie wielkopowierzchniowych elektrowni słonecznych o mocy kilkudziesięciu MW. Spółka chce wdrożyć w swoje realizacje tak zwany model indywidualnych inwestycji. Projekty będą realizowane dzięki modelowi “indywidualnych inwestycji”. Jak czytamy w komunikacie prasowym spółki, dzięki wysokości odsetek, pojawiło się już kilkudziesięciu mikroinwestorów.

Oferowany system biznesowy ma polegać na przekazaniu od mikroinwestorów środków, natomiast samych modeli inwestycyjnych jest kilka. Mają one być dopasowane do potrzeb każdego z inwestujących. Oni zaś mogą liczyć na 12 proc. odsetek lub comiesięczną wypłatę.

Model “przyjazny środowisku”

Jako Grupa wykonaliśmy już setki małych instalacji dla domu i biznesu. Widząc, jaka przyszłość stoi przed branżą fotowoltaiczną, a przede wszystkim – doceniając wpływ OZE na środowisko, w którym żyjemy, postanowiliśmy pójść o krok dalejmówi Seweryn Ślaski, Prezes Zarządu SVERINUS S.A.Zbudowaliśmy model inwestycyjny, w którym niemal każdy może aktywnie uczestniczyć w ochronie środowiska i budowie bezpieczeństwa energetycznego Polski, a przy tym zarabiać.

Farmy SVERNIUS

Wspomnianym dwóm wielkopolskim projektom wydano już decyzje środowiskowe i czekają na warunki zabudowy. Zgodnie z przewidywaniami, większy z nich – o powierzchni 10 ha, otrzyma warunki w okresie wakacyjnym i w związku z tym budowa będzie mogła ruszyć pod koniec bieżącego roku.

Obecnie trwa budowa jeszcze 3 farm tej firmy, każda o mocy 20 MW: Śrem, Praszka i Olesno.