Kolejne słoneczne inwestycje w stanie Południowa Karolina

Farmy słoneczne są nieodłącznym elementem wpływającym na rozwój i propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii. Liczne inwestycje w energię odnawialną to najlepsza metoda na obranie proekologicznej polityki energetycznej, a przede wszystkim takiej, która da szansę na energetyczną autonomię. Wiele państw na świecie widzi tę kwestię w taki właśnie sposób, inwestując wiele środków finansowych w rozwój źródeł czystej energii, które w przestrzeni czasu wrócą się z dodatkową nawiązką. Przykładem są Stany Zjednoczone, gdzie pomimo teoretycznie niesprzyjającej polityki, OZE rozwija się w najlepsze.

W ciągu ostatnich miesięcy w wielu stanach federalnych ruszyły nowe inwestycje z zakresu fotowoltaiki. Jako jeden z przykładów można podać Południową Karolinę – stan ulokowany niedaleko Atlanty. Firma Dominion podjęła się realizacji dwóch kolejnych projektów, które będą generować spore ilości energii elektrycznej. Łączna kwota, która będzie przeznaczona na ich realizację to 100 milionów dolarów. Nie do końca znane są wszystkie szczegóły planowanych inwestycji – zdradzono, że wybudowane będą dwa obiekty solarne w pobliżu Ridgeland, jeden z nich ma mieć moc 71,4MW a drugi 10MW. Obie inwestycje to farmy solarne i planowo ich realizacja ma zostać zakończona do końca 2017 roku. Większy z obiektów ma zająć powierzchnię 365 hektarów, zaś mniejszy dziesięciokrotne mniej. Zakończone projekty umożliwią zasilenie energią ponad 15 tysięcy gospodarstw domowych energią elektryczną. Na placu budowy zatrudnionych zostanie ponad 200 inżynierów budowlanych, a po zakończeniu całkiem pokaźna liczba wykwalifikowanych pracowników.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowe inwestycje solarne powstaną dzięki współpracy firmy Dominon z wieloma partnerami – w tym Solvay i Carolina Electric & Gas. Wedle słów dyrektora generalnego Dominon, farmy solarne powstaną nie tylko dla zasilenia gospodarstw domowych, lecz również będzie to projekt w pewien sposób ideowy, promujący ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, oraz innych gazów cieplarnianych.