Vestas

Kolejny kontrakt firmy Vestas. Tym razem w Austrii

Firma Vestas dostarczy 10 turbin o łącznej mocy 33MW przedsiębiorstwu Energie Burgenland, które jest głównym udziałowcem budowanej farmy wiatrowej Parndorf we wschodniej Austrii.

Transakcja przewiduje dostarczenie turbin V126 oraz V112 których moc to 3.3MW. Wysokość piast, na których turbiny zostaną umieszczone to odpowiednio 137 i 140 metrów. Umowa wyznacza termin dostarczenia wszystkich podzespołów na drugą połowę bieżącego roku. Inne szczegóły umowy przewidują świadczenie usług serwisowych.

Prezes Vestas Europa Środkowa Nils de Baar powiedział: Aby osiągnąć najniższy koszt energii w gospodarstwie Parndorf, musieliśmy wykorzystać dwa różne warianty turbin zainstalowanych na dwóch rodzajach wież.

Energia Burgenland jest austriackim przedsiębiorstwem usług energetycznych. Głównym udziałowcem przedsiębiorstwa jest rząd austriacki, który posiada 51% udziałów firmy. Resztę udziałów posiada Burgenland Holding AG z siedzibą w Eisenstadt.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?