Komisja Europejska notyfikowała dofinansowanie dla francuskich instalacji wiatrowych off-shore

Komisja Europejska zaaprobowała francuski system dofinansowania dla czterech farm wiatrowych off-shore. Instalacje te mają dekonstruować nową technologię wykorzystującą pływające platformy zamiast klasycznych fundamentów dla wiatraków.

Dofinansowanie obejmuje jeden projekt na Oceanie Atlantyckim – Groix Belle, oraz trzy projekty na morzu śródziemnym: Golf du Lion, Eolmed oraz Provence Grand Large.

Jak uznała KE, dofinansowanie spełnia wszystkie zasady związane z pomocą publiczną w Unii Europejskiej. Środki przeznaczone zostaną na pomoc w samej budowie farmy, jak i jej utrzymanie.

Farmy wiatrowe składać mają się z 3-4 turbin każda. Całkowita zainstalowana moc każdego z projektów wynieść ma 24 MW.

Projekty te mają promować nowy typ instalacji wiatrowych off-shore i zwiększać w konsekwencji potencjał OZE w Europie.

Źródło: renews.biz

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Francuscy prosumenci są zwolnieni z podatku od końcowego zużycia energii elektrycznej

Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyeliminowało niejasność w kodeksie podatkowym. Francuzi nie podlegają podatkowi od własnego zużycia energii słonecznej – nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznych wynajmowanych lub dzierżawionych. Zmiany ustawodawcze pozwalają deweloperom energii odnawialnej na wprowadzenie innowacji w swoich modelach biznesowych.

San Francisco stawia sobie za cel zeroemisyjny transport do 2040 roku

San Francisco dąży do zwiększenia możliwości ładowania pojazdów elektrycznych. Miasto opublikowało “Propozycję Mapy Drogowej Pojazdów Elektrycznych dla San Francisco” (Proposed Electric Vehicle Roadmap for San Francisco), która zakłada, że “wszystkie podróże rozpoczynające się, kończące się lub przejeżdżające przez San Francisco będą wolne od emisji” do 2040 roku.