Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Konferencja Podstawowe wyzwania w gospodarce odpadami

Konferencja Podstawowe wyzwania w gospodarce odpadami

Segreguj, oddawaj, przetwarzaj, konsumuj mniej, nie marnuj i współpracuj. Tematowi prawidłowego gospodarowania odpadami przyjrzą się wkrótce eksperci i badacze. Konferencja „Podstawowe wyzwania w gospodarce odpadami” odbędzie się 23 czerwca.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Temat przewodni konferencji – efektywne gospodarowanie odpadami

Eksperci z branży ekologii i gospodarki odpadami przyjrzą się wyzwaniom, jakie stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstwami. W obliczu wymogów środowiskowych, nowych przepisów oraz rosnącej świadomości ekologicznej należy szukać efektywnych rozwiązań w sektorze, jakim jest gospodarka odpadami. Rozmówcy będą analizować metody, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników.

Jedną z takich metod jest współpraca między jednostkami samorządów terytorialnych a firmami. W wyniku ich efektywnej kooperacji mogą powstać narzędzia bazujące na nowych technologiach, logistyce, regulacjach prawnych i innych założeniach zrównoważonego rozwoju. Poruszona zostanie też kwestia finansowania i edukacji w zakresie gospodarowania odpadami i recyklingu z naciskiem na GOZ (gospodarkę o obiegu zamkniętym). Słuchacze dowiedzą się, jak każda ze stron może przyczynić się do tego rozwoju.

Kto skorzysta?

Konferencja o tym, jak samorządy, firmy oraz my sami możemy zmieniać przyszłość gospodarki odpadami, odbędzie się 23 czerwca w  Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach. Wydarzenie jest dedykowane samorządom, związkom międzygminnym, przedstawicielom administracji rządowej, organizacjom pozarządowym, partnerów biznesowych, światu nauki oraz mediom. 

W radzie programowej konferencji znaleźli się: dr Przemysław Jura, Wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Ekologii, Edyta Urbaniak-Konik, Dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu SUEZ Polska Sp. z o.o., Grzegorz Pasieka, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ekologii, dr hab. inż. Jan Skowronek, oraz Jerzy Swatoń, Przewodniczący Rady Polskiej Izby Ekologii. Organizatorem konferencji jest Polska Izba Ekologii. Świat OZE jest partnerem medialnym wydarzenia. 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną organizatorzy dopuszczają możliwość udziału w wydarzeniu online. Udział w konferencji jest bezpłatny – wyłącznie po przesłaniu podpisanej karty zgłoszeniowej na adres: szkolenia@pie.pl (udział stacjonarny) lub wypełnieniu formularza on-line (udział zdalny).

Formularz i zapisy znajdują się tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.