Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd: termin zgłoszeń przedłużony

Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd: termin zgłoszeń przedłużony

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. Ze względu na duże zainteresowanie i prośby od samorządów termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 30 lipca

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wyróżnienia dla gmin

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

– Ze względu na liczne pytania i duże zainteresowanie wśród samorządów Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przedłużeniu terminu naboru. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze przez dwa tygodnie tj. do 30 lipca br. W konkursie zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego zależy nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe – były również innowacyjne – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor PRz oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.  

 

IPE KONKURS JST BANERY WWW 7.cdr09 750x200 1 1

Cenne nagrody

Kapituła konkursowa składa się z doświadczonych ekspertów z branży. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpią podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. 

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System. Jest to inteligentna wiata przystankowa, ławka fotowoltaiczna oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać ważne informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Oczywiście spółka zapewni także zainstalowanie swoich urządzeń. 

Nabór trwa do 30 lipca 2021 r.  

Kategorie konkursu to:  

I. Inwestycja Roku – transport i budownictwo, 

II. Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej, 

III. Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządu. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.