Korea Południowa stawia na wodne farmy fotowoltaiczne

W Korei Południowej powstanie pływająca farma fotowoltaiczna o łącznej mocy 2,5 MW. Ministerstwo poinformowało, że wartość projektu wynosi 3,9 mln dolarów. Projekt zostanie zrealizowany w latach 2020-2022.

Projektem pływającego zbiornika wodnego zajmuje się południowokoreańska firma Scotra Co Ltd., która prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad finansowanym przez rząd projektem o mocy 2,5 MW. Wykonanie pływającej farmy PV będzie możliwe dzięki rozwojowi modułów i systemów fotowoltaicznych wspieranych przez Koreański Instytut Oceny Technologii Energetycznych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Brak gruntów pod realizację dużych projektów solarnych spowodował, że rząd Korei Południowej zwrócił się w stronę pływających farm fotowoltaicznych. Pod koniec lipca tego roku południowokoreańskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii ogłosiło plany dotyczące budowy największej na świecie pływającej instalacji słonecznej o łącznej mocy 2,1 GW w pobliżu Saemangeum, na wybrzeżu Morza Żółtego.

Według najnowszych danych opublikowanych przez rząd, łączna moc zainstalowana w Korei Południowej wynosiła 9,5 GW pod koniec lipca tego roku – w tym około 1,64 GW zostało uruchomionych w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku.