Po polskich drogach jeździ już 6 092 samochodów elektrycznych

Najnowsza aktualizacja wykazuje, że pod koniec lipca tego roku w Polsce zarejestrowane było 6 303 elektrycznych samochodów osobowych, w tym 4 009 to pojazdy w pełni elektryczne. Pozostałe 2 321 to samochody hybrydowe typu plug-in PHEV.

Licznik elektromobilności to narzędzie pozwalające na monitorowanie liczby pojazdów elektrycznych, które poruszają się po polskich drogach. Aplikacja pokazuje również liczbę działających stacji ładowania elektryków. Dane są opracowywane przez PZPM i PSPA na podstawie analiz informacji pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów oraz własnych badań i prowadzonych ewidencji. Najnowsza aktualizacja licznika elektromobilności wskazuje, że po polskich drogach jeździ 6 092 samochodów elektrycznych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wzrost liczby pojazdów elektrycznych w Polsce

Stosunek samochodów w pełni elektrycznych do pojazdów hybrydowych typu plug-in wynosi 63% do 37%. Liczba elektrycznych samochodów ciężarowych i dostawczych pod koniec maja 2019 r. zwiększyła się do 362 sztuk, z kolei elektrycznych skuterów i motocykli do 5 199 sztuk. Wzrosła również liczba autobusów elektrycznych o 206 sztuk.