Las deszczowy w budynku Amazonu

Amazon to jedna z najpopularniejszych firm na świecie, która zajmuje się sprzedażą internetową. Jej sukces to pierwowzór dla innych serwisów aukcyjnych, także tych dostępnych na rynku polskim. Amazon intensywnie się rozwija, a zarobione środki inwestuje na różne sposoby, np. w infrastrukturę logistyczną oraz w budynki administracyjne. W niedawno otwartym kompleksie „The Spheres” w Seattle, gdzie znajdują się biura, firma postanowiła stworzyć las deszczowy.

Amazon przeznaczył w ciągu ostatnich siedmiu lat aż 3,7 miliarda dolarów na modernizację swojej siedziby. Wewnątrz kompleksu prócz biur i sal konferencyjnych znajduje się 40 tysięcy roślin z ponad 400 gatunków. Całość została zaprojektowana tak, by zwiększyć kreatywność pracowników. W budynkach znajduje się wiele otwartych, niecodziennych przestrzeni. Kompleks w Seattle ma być symbolem rozwoju firmy, która w ostatnich latach poczyniła wiele kroków naprzód.

Amerykański gigant wciąż stawia przed sobą kolejne wyzwania. W planach ma bowiem budowę kolejnej siedziby oraz zwiększenie zatrudnienia. Według szacunków możliwe jest utworzenie aż 50 tysięcy nowych miejsc pracy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Indie osiągnęły wyznaczony cel

Następny artykuł

MZA w Warszawie inwestuje w autobusy gazowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,