Indie osiągnęły wyznaczony cel

Indie w ostatnich latach bardzo mocno inwestują w rozwój energii odnawialnej w celu rezygnacji ze źródeł konwencjonalnych. Kraj ten jest jednak bardzo zaludniony i szacuję się, że w następnych latach ilość mieszkańców wzrośnie, wyprzedzając Chiny. Szybki przyrost naturalny wywołuje wiele problemów, jak np. zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Indie chcąc sprostać wyzwaniu, podjęły się wielu inwestycji, między innymi w rozwój fotowoltaiki, która ma być kluczem do energetycznej transformacji państwa.

Według najnowszych danych Indiom już teraz udało się przekroczyć wyznaczony sobie na 2022 rok cel. Planowano uzyskać 20 GW zainstalowanej mocy z paneli PV. Dzięki naciskom rządu oraz wspieraniu przedsiębiorców z branży OZE, udało się to osiągnąć cztery lata wcześniej.

Po zrewidowaniu planów Indie oczekują, że za cztery lata, dzięki intensywnie rozwijającej się energetyce słonecznej, możliwe będzie uzyskanie 100GW zainstalowanej mocy. Wydaje się, że jest to plan mocno odległy, jednakże biorąc pod uwagę tempo rozwoju OZE oraz samych Indii, nie jest to zadanie niewykonalne.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wsparcie dla OZE na terenach wiejskich

Następny artykuł

Las deszczowy w budynku Amazonu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,