Leonardo DiCaprio inwestuje miliony dolarów w ochronę środowiska

Jeden ze sławniejszych aktorów Hollywood oraz zdobywca Oscara Leonardo DiCaprio chce zainwestować prywatne środki finansowe w budowę „zielonego” hotelu w Herzliya – jednym z najbogatszych miast Izraela. Nie są znane szczegóły inwestycji. Nie jest to także pierwsza aktywność aktora na rzecz ochrony środowiska.

Nowy hotel będzie zbudowany według najnowszych standardów budownictwa przyjaznego dla środowiska Energy and Environmental Design (LEED). Ten system certyfikacji zostało opracowany przez Amerykanów w 1998 roku.

„Zielony” rozwój środowiska jest ważnym elementem budowania społeczności współpracującej z naturą, a nie przeciwko niej. Staramy się budować przyszłość opartą na poważnych w skutkach zmianach klimatu. Potrzebne są nam projekty promujące nowe rozwiązania w dziedzinie środowiska. Projekt ten stworzony przez Davida Rockwella spełnia standardy LEED oraz posłuży jako model przyjaznego dla środowiska hotelu – czytamy w oświadczeniu DiCaprio.

Leonardo na swoich profilach społecznościowych intensywnie promuje działania na rzecz środowiska. W kręgu jego zainteresowań jest m.in. Izrael. Ponad rok temu na Instagramie aktor napisał o budowie najwyższej na świcie wieży solarnej w Izraelu, która będzie oddana do użytku w tym roku.

W 1998 roku DiCaprio założył fundację Leonardo DiCaprio Foundation z misją ochrony ostatnich dzikich miejsc na świecie. Instytucja wdraża rozwiązania przywracające równowagę ekosystemom na świecie. Fundacja korzysta i organizuje dotacje, granty, kampanie publiczne oraz różne inicjatyw medialne w ramach sześciu bloków tematycznych: ochrona dzikiej przyrody, ochrony oceanów, zmiany klimatu, rdzenne prawa, transformacja Kalifornii oraz innowacyjne rozwiązania.

Źródło: Leonardo DiCaprio Foundation, Elektrovesti, The Jerusalem Post

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Czy duże zainteresowanie sektorem spowoduje ograniczenie taryf gwarantowanych dla systemów PV?

Następny artykuł

Nowe, wydajne i stabilne ogniwa PV z perowskitów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,