Lidl zbuduje sieć stacji ładowania elektryków w Irlandii

Lidl zbuduje sieć stacji ładowania elektryków w Irlandii

Lidl, jedna z czołowych sieci handlowych w Europie, zobowiązała się do instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych przy nowych supermarketach powstających w Irlandii oraz w ramach projektów modernizacyjnych obecnie istniejących punktów. Jak czytam na stronie irlandzkiego oddziału Lidla, sieć ładowarek EV będzie największą infrastrukturą dedykowaną samochodom elektrycznym w irlandzkim sektorze sklepów wielkopowierzchniowych.

Lidl zobowiązał się do rozwoju sieci EV 9 sierpnia bieżącego roku. W komunikacie wskazano, że sieć chce umożliwić klientom korzystanie z bezpłatnego ładowania swoich pojazdów podczas realizacji zakupów. W ciągu najbliższych 6 miesięcy Lidl zainstaluje 40 ładowarek EV przy 20 supermarketach. Obecnie zainstalowano już punkty ładowania EV w Rathfarnham na przedmieściach Dublina, w mieście Drogheda i Swords.

„Jesteśmy zachwyceni byciem liderem w drodze do zrównoważonego środowiska i dzisiaj zobowiązaliśmy do instalacji 40 punktów ładowania przy 20 marketach w ciągu 6 miesięcy. Biznes musi działać odpowiedzialnie, dlatego Lidl przoduje w instalacji infrastruktury EV w nowych supermarketach i zainwestuje 150 tysięcy euro w ramach Programu Ładowania Pojazdów Elektrycznych”, powiedział Alan Barry, dyrektor Lidl Ireland ds. nieruchomości i usług centralnych. „Pojazdy elektryczne są niezbędne do realizacji większości wyzwań związanych z zwiększeniem jakości powietrza oraz ograniczeniem użycia paliw kopalnych. Z coraz większą ilością konsumentów mamy nadzieję, że ekspansja publicznych stacji ładowania uczyni elektryki bardziej atrakcyjnymi dla konsumentów przy jednoczesnym zwiększaniu ich zadowolenia. To jest wspaniałe, że ładowanie będzie darmowe dla naszych konsumentów”, dodał Barry. Przedstawiciel Lidla poinformował także, że np. testowe stacje ładowania zainstalowane przy supermarkecie Drogheda zapewniają klientom w skali tygodnia około 4000 km do przejechania.

Obecnie sektor transportu w Irlandii jest odpowiedzialny za około 30% emisji dwutlenku węgla (CO2) do powietrza. Zeroemisyjne samochody mają być sposobem na redukcję szkodliwych substancji. Irlandia do 2030 roku planuje zwiększyć liczbę samochodów elektrycznych na drogach do 500 tysięcy. W ciągu najbliższych kilku lat spodziewany jest duży wzrost sprzedaży elektryków w Irlandii.

Decyzja jest jednym z punktów strategii „A Better Tomorrow”, czyli planu dotyczącego wdrażania przez Lidl zrównoważonych rozwiązań w biznesie, korzystnych dla środowiska.

Źródło: abettertomorrow-lidl.ie

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.