LM zdaje japoński egzamin

Duńska spółka LM Wind Power ukończyła instalacje i testowanie łopatek o długości 66,5 metra dla firmy Hitachi, umożliwiając japońskiemu przedsiębiorstwu oferowanie turbin wiatrowych o mocy 5,2 MW z średnicą rotora 136 m. Pod koniec marca LM Wind Power zostało zakupione przez koncern General Electrics.

System zaprojektowany został na rynek wiatraków morskich i pracować może nawet w warunkach niewielkiej wietrzności. Wiatraki oparte o te łopatki z turbinami Hitachi przetestowano w centrum badawczym Kashima Port Fukashiba we wschodniej Japonii.

Łopatki wyprodukowane zostały przez LM Wind Power w fabryce w Jiangyin w Chinach. Testy rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.

Szef LM, Marc de Jong, skomentował: Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wspierania Hitachi w zakresie rozwoju elektrowni wiatrowych w Japonii poprzez dostarczanie nowych rotorów do turbin 5,2 MW. (…) Mamy ogromną nadzieję, móc zobaczyć 66,5 metrowe łopatki generujące czystą energię odnawialną na wodach okalających Japonię.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowoczesne gondole wiatraków metodą na cięcie kosztów

Następny artykuł

Liczba urazów na farmach wiatrowych off-shore spada

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
  • pozyczki bez bik
  • pożyczka bez bik czy firma pożyczkowa sprawdzi twoją historię kredytową dowiedz się niska wiarygodność kredytowa zmniejsza szansę na pożyczkę