LM zdaje japoński egzamin

Duńska spółka LM Wind Power ukończyła instalacje i testowanie łopatek o długości 66,5 metra dla firmy Hitachi, umożliwiając japońskiemu przedsiębiorstwu oferowanie turbin wiatrowych o mocy 5,2 MW z średnicą rotora 136 m. Pod koniec marca LM Wind Power zostało zakupione przez koncern General Electrics.

System zaprojektowany został na rynek wiatraków morskich i pracować może nawet w warunkach niewielkiej wietrzności. Wiatraki oparte o te łopatki z turbinami Hitachi przetestowano w centrum badawczym Kashima Port Fukashiba we wschodniej Japonii.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Łopatki wyprodukowane zostały przez LM Wind Power w fabryce w Jiangyin w Chinach. Testy rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.

Szef LM, Marc de Jong, skomentował: Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wspierania Hitachi w zakresie rozwoju elektrowni wiatrowych w Japonii poprzez dostarczanie nowych rotorów do turbin 5,2 MW. (…) Mamy ogromną nadzieję, móc zobaczyć 66,5 metrowe łopatki generujące czystą energię odnawialną na wodach okalających Japonię.