Londyn chce podwoić liczbę punktów ładowania samochodów elektrycznych do 2018 roku

Władze Londynu poinformowały, że do końca 2018 roku chcą intensywnie rozwinąć infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych. Liczba stacji ładujących ma wzrosnąć do 1500. Wartość całej inwestycji będzie opiewała na kwotę 4,5 miliona funtów (5,8 miliona dolarów).

Dla każdej z dzielnic zostanie wyznaczona komisja, która będzie odpowiedzialna za wybór odpowiednich miejsc do zainstalowania infrastruktury ładowania. Część inwestycji zostanie przeznaczona na nowe rozwiązania dotyczące elektromobilności. Mówi się ostatnio o możliwościach wykorzystania słupów energetycznych jako bazy zasilania dla samochodów elektrycznych.

Finansowania udzielono w ramach programu Go Ultra Low City Scheme prowadzonego przez Greater London Authority i Transport for London (TfL – jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego Wielkiego Londynu odpowiedzialna za transport). Program ma zachęcić Londyńczyków do przesiadania się do samochodów elektrycznych. Władze Wielkiej Brytanii, jak i samego Londynu chcą popularyzować rozwiązania elektromobilne nie tylko wśród zwykłych obywateli, ale także w środowisku biznesowym.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Białoruś skonstruowała własny samochód elektryczny

Następny artykuł

Amerykański rynek magazynów energii czeka boom inwestycyjny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,