Londyński sklep z wnętrzem wykonanym w pełni z recyclingowanych tworzyw sztucznych

Bottletop, 3D printing, recycled plastic bottles, upcycled plastic bottles, recycled interiors, recycled stores, recycled fashion, upcycled fashion, recycled accessories, upcycled accessories, London, 3D printers, zero waste, zero-waste design, Ai Build, Krause Architects

Londyński butik Bottletop oferuje towary, które sam klasyfikuje jako „zrównoważony luksus”. Sprzedawane produkty pochodzą z przetworzonych odpadów i materiałów pochodzących z recyclingu, co utrzymane jest w nurcie filozofii zero-waste, jaką na każdym kroku podkreślają właściciele sklepu.

Ich londyńska siedziba odwzorowuje cały styl marki. Wystrój wnętrza wykonany został w pełni z materiału pochodzącego z recyclingu plastikowych butelek. Wykorzystano je do filamentu do drukarek 3D.

Za projekt wnętrza odpowiada Krause Architects oraz AI Build. Bottletop sięgnął po całą armię robotów przemysłowych marki KUKA do wydrukowania wszystkich elementów budynku. Materiały do druku pozyskane zostały z ulic Delhi w Indiach.

Bottletop, 3D printing, recycled plastic bottles, upcycled plastic bottles, recycled interiors, recycled stores, recycled fashion, upcycled fashion, recycled accessories, upcycled accessories, London, 3D printers, zero waste, zero-waste design, Ai Build, Krause Architects

W pracach firmy, oprócz czynnika ekologicznego, widoczny jest trend społeczny. Współpracująca firma ReFlow z Holandii, która zajmuje się wytwarzaniem filamentów z materiałów wtórnych, jasno mówi, że część z zysków jest inwestowana w miejscu, gdzie pozyskiwane są te surowce – w tym przypadku są to Indie. „Naszą misją jest poprawa jakości życia ponad 40 milionów zbieraczy śmieci, którzy dostarczają do nas materiały wtórne. Zarabiają oni poniżej dwóch dolarów dziennie, a ich ciężka praca jest jednym z podstawowych elementów tworzenia społecznie odpowiedzialnego świata, gdzie wykorzystuje się druk 3D”, czytamy na stronie ReFlow.

Bottletop nie ukrywa swoich inspiracji dziełami Paolo Zilli, pracującego w biurze Zaha Hadid Architects. Butik Bottletop jest pierwszym na świecie, który stara się tworzyć „szerszy, pozytywny ekosystem uwzględniający wyższe wartości w sektorze dóbr luksusowych”. Firma zachowuje wysoki poziom etyki w swojej pracy, jednocześnie łącząc w swoich projektach wiele kultur, a także wykorzystując innowacyjne technologie.

https://inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2018/01/bottletop-london-3d-4-1020x610.jpg

Przetworzone butelki i inne plastikowe element nie są jedynym surowcem wtórnym, jaki wykorzystuje Bottletop do wystroju swojego butiku. Podłoga wykonana jest z przetworzonych opon samochodowych, a pod sufitem zawieszono ozdobne elementy z metalowych puszek zawieszonych na drukowanych elementach.

Wnętrze sklepu jest cały czas projektem w toku – literalnie. Roboty KUKA cały czas pracują, produkując nowe elementy wystroju, dzięki czemu sklep cały czas ewoluuje i zmienia się. Przez pewien czas, klienci odwiedzający butik, będą mieli unikalną szansę wykorzystać roboty do wydrukowania własnych, personalizowanych gadżetów do toreb. Wszystkie zrobione są z filamentu ReFlow.

https://inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2018/01/bottletop-london-3d-5-1020x610.jpg https://inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2018/01/bottletop-london-3d-6-1020x610.jpg

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

OZE w Twoim domu – oszczędność w praktyce w Zakopanem

Następny artykuł

E-Palette Toyoty zrewolucjonizuje transport miejski?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,