LONGi Solar bije kolejne rekordy wydajności paneli fotowoltaicznych

Największy producent monokrystalicznych ogniw na świecie LONGi Solar poinformował, że ​​TUV-SUD zweryfikował swój 60-ogniwowy monokrystaliczny moduł PERC typu P. Udało się zwiększyć konwersję wydajności do 20,83% i w ten sposób pobić rekord w branży.

PV Tech poinformował wcześniej, że udało mu się osiągnąć 20,41% skuteczności konwersji w tej technologii modułowej już w styczniu 2018 r. LONGi z bieżącym wynikiem pobiła rekord już po raz czwarty w tym roku.

Firma z Chin osiągnęła również rekordową na świecie wydajność konwersji monokrystalicznego ogniwa słonecznego PERC typu P. Wynik konwersji był równy 23,6%, certyfikowano go w Chinach w lutym 2018 roku.

W maju tego roku LONGi osiągnęło rekordową wydajność ogniwa gipsowo-rdzeniowego z membraną półprzewodnikową typu P z rezultatem 20,66%. Z kolei w kwietniu, wykorzystując półkoliście monokrystaliczny moduł solarny PERC o mocy 120 ogniw, przekroczył 360W, tym samym bijąc kolejny rekord. Ale to nie koniec, bo firma przeznacza także najwięcej na świecie środków na badania naukowe nad technologią fotowoltaiczną.

Firma poinformowała, że ​​wszystkie linie produkcyjne ogniw mają zostać zmodernizowane do PERC, aby w pełni zaspokoić globalne zapotrzebowanie na produkty nowej generacji o wysokiej wydajności PERC.

Dr Lv Jun, wiceprezes LONGi Solar, powiedział: “LONGi Solar odkrywa wartość produktów PERC w ostatnich latach i stale przesuwa granice technologii, aby jeszcze bardziej poprawić wydajność przy minimalizowaniu kosztów. Nowy przełom w wydajności konwersji modułów tym razem dowodzi jeszcze większej wydajności PERC. Jesteśmy przekonani, że PERC zwiększy swoje możliwości techniczne w ciągu najbliższych trzech lat, aby skutecznie poprawić wydajność wytwarzania energii i niezawodność systemu fotowoltaicznego, obniżyć LCOE i przynieść większe korzyści dla klientów. ”

Tang Xuhui, wiceprezes, LONGi Solar również niedawno powiedział PV Tech, że koszt technologii słonecznej nie jest już przeszkodą w osiągnięciu przez PV parytetu w Chinach, ale miękkie koszty związane z integracją sieci, gruntami i opodatkowaniem były teraz głównymi przeszkodami dla tego sektora.