Lotnisko Schiphol daje Eneco pozwolenie na start

Firma Eneco podpisała umowę z Royal Schiphol Group na dostawę energii elektrycznej. Lotniska grupy mają być w pełni zasilanie z energii pochodzącej z farm wiatrowych.

Jak informuje przy tej okazji zarząd Royal Schiphol, wszystkie elementy lotnisk będą od 1 stycznia 2018 roku zasilane tylko i wyłącznie energią elektryczną generowaną w Holandii z wiatru.

W ramach podpisanej umowy Eneco ma dostarczać rocznie 200 GWh „zielonej” energii do lotnisk i innych placówek Schiphol Group w Amsterdamie, Rotterdamie, Hadze, Eindhoven i Lelystads. Umowa została podpisana na 15 lat.

Początkowo prąd dostarczany będzie z zarządzanej przez Eneco farmy wiatrowej Vianen, która zostanie uruchomiona w styczniu przyszłego roku. Następnie, wraz z rozbudową portfolio OZE Eneco i inne instalacje włączone zostaną do sieci dostarczającej prąd dla lotniska. Eneco do 2020 roku planuje intensywną rozbudowę swojego portfolio farm wiatrowych.

Do momentu uruchomienia farmy wiatrowej Vianen Royal Schiphol korzystać będzie z energii z innych ekologicznych źródeł w Holandii, jak informuje zarząd spółki.

Image: Eneco

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Czysta energia w gminie Busko-Zdrój

Następny artykuł

W Japonii powstanie nowa farma wiatrowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,