Lucid Air nowym królem samochodów elektrycznych?

Do niedawna Tesla pozostawała niekwestionowanym królem samochodów elektrycznych głównie dzięki temu, że jako pierwsza opracowała rozwiązania pozwalające na pokonanie sporych odległości na jednym ładowaniu. Z roku na rok powstają jednak konkurencyjne pojazdy. Jednym z nich jest Lucid Air – samochód, który może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny.

Obecnie w Arizonie rozpoczyna się budowa fabryki, gdzie będzie produkowany Lucid Air. Postawienie jej pochłonie aż 700 milionów dolarów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze auta Lucid Air będą dostarczone początkiem 2019 roku. Do 2020 roku ma zostać wyprodukowanych sześćdziesiąt tysięcy pojazdów.

Czym będzie charakteryzować się przyszły konkurent Tesli? W podstawowej wersji ma pozwolić na pokonanie ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. W bardziej rozwiniętej wersji możliwe będzie pokonanie nawet 640 kilometrów. Baterie, które pozwolą na pokonywanie takich odległości, zostaną dostarczone przed firmę Samsung SDI, a ich ładowanie będzie odbywać się przy wykorzystaniu technologii supercharging.

Stawki za Lucid Air mają rozpoczynać się od 52,5 tysiąca dolarów. Samochód w tej cenie zapewni moc 400 KM, które napędzą tylną oś. Najdroższa wersja, za którą wedle szacunków trzeba będzie zapłacić ponad 100 tysięcy dolarów, zapewni moc 1000 KM oraz napęd na dwie osie, a także pozwoli uzyskać prędkość nawet 350 km/h.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Anesco uruchomiło pierwszy projekt solarny bez pomocy rządowej

Następny artykuł

Elektrownie słoneczne „made by PGE”?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
%d bloggers like this: