Luksusowy dom solarny z Buenos Aires

MeMo House, znajdujący się w Buenos Aires, to idealnie wpasowująca się w otoczenie inwestycja, która łączy w sobie luksus i ekologię. Dom ten wykorzystuje systemy fotowoltaiczne i inne przyjazne dla środowiska rozwiązania, nie poświęcając nic z wygody użytkowania.

Zaprojektowany został przez Bam! Arquitectura. Biuro projektów postawiło na zrównoważony rozwój i przyjazność środowiska domu. Charakteryzuje się on niewielkim zużyciem energii. Dodatkowo niemalże cały dostępny teren domu porośnięty jest lokalną roślinnością.

Dzięki dużej ilości okien w domu jest bardzo jasno. Duży ogród za domem dodaje dodatkowo przestrzeni do relaksu i połączony jest z dachowym ogrodem na budynku.

MeMo House wybudowany został w gęsto zabudowanej dzielnicy San Isidro. Stworzono go dla ludzi, którzy chcąc żyć w luksusie kładą mocny nacisk tak na ekologię jak i piękny krajobraz.

Aby zmaksymalizować powierzchnię zieleni, zaprojektowano dedykowane rampy wokół domu, porośnięte trawą i otaczają cały dom, ciągnąć się od parteru aż na drugie piętro. Dzięki temu z każdego miejsca w domu jest dostęp do pięknego, zielonego tarasu, porośniętego lokalną roślinnością.

Na domu znajdują się także panele fotowoltaiczne, które zapewniają energię. Dom z OZE uzyskuje prąd oraz ciepło do ogrzewania. Słońce oświetla także wnętrze domu, co przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku.

Dom wyposażono także w przydomową oczyszczalnię ścieków oraz system zbierania wody deszczowej, która wykorzystana jest m.in. do podlewania ogrodu.

Postrzegamy zrównoważony rozwój nie jako cel, a jako drogę – piszą architekci. – Dlatego też oparliśmy naszą ścieżkę projektowania na standardach LEED, które zintegrowaliśmy z koncepcjami wytrzymałości i ekonomicznej budowy, które są podstawą naszej pracy jako architektów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tesla chce otworzyć dostęp do swoich ładowarek

Następny artykuł

Rekordowy spadek produkcji węgla na świecie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,