Lyft chce być w pełni neutralny węglowo

Jeśli korzystasz z taksówek bądź wspólnych przejazdów i martwisz się wpływem tych usług na środowisko, to może cię zainteresować oferta Lyft. Firma ogłosiła właśnie, że chce zainwestować kilka milionów dolarów w technologię mającą zmniejszyć wpływ samochodów na środowisko.

Współzałożyciele przedsiębiorstwa, John Zimmer i Logan Green, poinformowali na swoim blogu, że firma – z własnej woli – wykupuje prawa do emisji dwutlenku węgla, aby wszystkie przejazdy ich pojazdów były neutralne węglowo. Docelowo samochody mają korzystać z czystych źródeł energii, ale jako że zmiany klimatyczne nie czekają, to działać trzeba teraz – wskazują szefowie spółki.

Lyft, rideshare, ridesharing, ride, women, woman, car

Fotowoltaika od Columbus Energy

Lyft będzie współpracować z 3Degrees w zakresie panowania nad emisją związków węgla z ich samochodów na całym świecie. „Transport jest jednym z największych źródeł gazów cieplarnianych. Jako rosnąca część tego sektora chcemy być odpowiedzialni za naszą część emisji” – powiedzieli przedstawiciele Lyfta.

Przedsiębiorstwo dąży do aktywnego inwestowania we wszystkie technologie umożliwiające zmniejszenie emisji w ujęciu światowym. Są to: projekty OZE, rozwój technologii motoryzacyjnych, programy zalesiania, jak i systemy wyłapywania dwutlenku węgla z atmosfery. Firma zapowiedziała, że chce zainwestować na początek niemalże pięćdziesiąt milionów dolarów.