Maersk Training skupia się na turbinach wiatrowych

Dzisiaj Maersk Training oficjalnie rozpoczyna działanie swojego symulatora turbiny wiatrowej, który znajduje się w centrum szkoleniowym Portlethen w Aberdeen w Szkocji.

Firma zaprezentuje system szkoleniowy członkom Abedreen Renewable Energy Group. Instruktorzy będą zarówno szkolić członków grupy, jak i demonstrować praktyczne umiejętności, jakie można nabyć, korzystając z symulatora.

Symulator ten pozwala na ćwiczenie różnych operacji ratunkowych itp., jakie prowadzi się przy wiatrakach na morzu i lądzie. Umożliwia to szkolenie techników w realistycznych warunkach.

„To obszar kształcenia, który dotychczasowo był traktowany bardzo ogólnie, ale teraz technologia pozwala nam zaoferować dużo szerszy zakres kursów. Doskonale odpowiada to potrzebom naszych klientów” – powiedział Michael Prater-Cockayne, menedżer ds. szkoleń w Maersk Training.

„Obserwujemy wzmożone zainteresowanie szkoleniami w zakresie OZE. Wiele osób przenosi się do tego sektora z branży naftowej i gazowej. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz nowy symulator w Aberdeen” – dodał Prater-Cockayne.