Małe, plastikowe opakowania na kosmetyki znikną z kalifornijskich hoteli

W ubiegłym tygodniu gubernator Kalifornii podpisał ustawę zakazującą hotelom oferowanie jednorazowych kosmetyków w małych, plastikowych opakowaniach. Nowe prawo wejdzie w życie w 2023 roku.

Najludniejszy i najbogatszy amerykański stan, za sprawą decyzji Gavina Newsoma, gubernatora stanu Kalifornia – wpisując się w coraz powszechniejszy nawyk ograniczania zużycia tworzyw sztucznych – odchodzi od korzystania z jednorazowych niewielkich mydełek, szamponów czy odżywek. Ustawa, która zacznie obowiązywać w 2023 roku, obejmie hotele posiadające ponad 50 pokoi. Mniejsze ośrodki na dostosowanie się do nowych przepisów będą miały dodatkowy rok.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W przypadku niezastosowania się do nowego prawa, właściciele hoteli zostaną obarczeni karą finansową. Pierwsze zgłoszenie łamania przepisów podlegać będzie grzywnie w wysokości 500 dolarów za każdy dzień zaniedbania. Każde kolejne naruszenie wiązać się ma z opłatą w wysokości 2 tys. dolarów za każdy dzień.

Temat nadużywania plastiku stał się powszechnym elementem publicznej debaty o pogarszającym się stanie środowiska. Coraz więcej firm decyduje się na odejście od plastiku, np. wprowadzając w swoją ofertę biodegradowalne słomki. W branży hotelarskiej, odejście od tworzyw sztucznych ogłosiła międzynarodowa sieć hoteli InterContinental Hotels Group. Marka, która oferuje klientom ok. 850 tys. pokoi hotelowych deklaruje, że do końca 2021 r. odejdzie od jednorazowych mini kosmetyków.