1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Metro w Chile będzie zasilane zieloną energią

Metro w Chile będzie zasilane zieloną energią

Według słów prezydent Chile – Michelle Bachelet, metro w stolicy kraju – Santiago, będzie w 60% zasilane dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w 2018 roku. Wszystko dzięki dwóm podpisanym umowom: z dostawcą energii słonecznej oraz energii wiatrowej. Energia słoneczna w 48% procentach wypełni zapotrzebowanie metra w stolicy Chile, a resztę dopełni 12% uzyskiwane z farmy wiatrowej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Farma fotowoltaiczna zostanie wybudowana przez firmę SunPower z siedzibą w Kalifornii, która należy w zdecydowanej większości do francuskiej spółki Total. Zlokalizowana będzie na granicy regionów Coquimbo i Atacama – zgodnie z umową, będzie dostarczać 300 GW/h energii rocznie. Inwestycja już się rozpoczęła, a zakończenie planowane jest do końca 2017 roku. Energia wiatrowa będzie pochodzić z farmy wiatrowej San Juan o mocy 185 MW. Turbiny, które zostały w niej zamontowane, dostarczył Vestas. Oświadczenie wydane przez wykonawcę daje do zrozumienia, że będzie to pierwsze metro zasilane głównie energią wytworzoną z odnawialnych źródeł energii.

Pozostałe 40% energii zostanie dostarczone przez chilijską firmę Chilectra. Inwestycje, które zostały podjęte, opiewają na 500 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że metro w Santiago ma ponad 100 stacji i jest drugim pod względem wielkości w Ameryce Południowej, zaraz po Meksyku – inwestycja robi wrażenie. Dzięki tym inwestycjom Chile zaoszczędzi, ale również pozwoli wypełnić zobowiązania co do redukcji emisji CO2, zadeklarowane przez chilijski rząd na Konferencji Paryskiej.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.