Microsoft wspiera energię wiatrową

Serwerownie Microsoftu będą zasilane z elektrowni wiatrowych

Dziesiątego października Microsoft ogłosił, że będzie wspierać nowy projekt wiatrowy w Irlandii. System ten będzie się składać z zestawu turbin wiatrowych zintegrowanych z systemem magazynowania energii elektrycznej opartym o akumulatory.

Microsoft podpisał umowę na dostawy energii przez 15 lat z General Electrics, które jest operatorem farmy wiatrowej Tullahennel w hrabstwie Kerry w Irlandii. System ten o mocy 37 MW posiada zintegrowane akumulatory, służące do magazynowania energii produkowanej przez wiatraki. Firmy chcą przetestować stabilność tego rodzaju systemu.

Microsoft jest dumny, że może zacieśniać partnerskie związki z Irlandią, dzięki tej inwestycji – powiedział Christain Belady, menedżer systemów DataCenter w Microsofcie. – Nasze zaangażowanie pomoże dostarczyć czystej, zielonej energii do irlandzkiej sieci przesyłowej i przyspieszy innowacje w tym sektorze, co w przyszłości przełoży się na poprawę stabilności tego rodzaju źródeł energii – dodał.

Po uruchomieniu farmy w Tullahennel, Microsoft powiększy całkowitą moc systemów OZE, jakie wykorzystuje ta firma do około 600 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

98% Polaków kupuje napoje w plastikowych butelkach

Następny artykuł

Energetyka słoneczna i magazyny energii pomogą Portoryko?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,