Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Mieszkańcy Indii poruszeni widokiem Himalajów. Fotografie w sieci robią wrażenie

Mieszkańcy Indii poruszeni widokiem Himalajów. Fotografie w sieci robią wrażenie

Mieszkańcy Północnych Indii wrzucają do sieci zdjęcia Himalajów, które widać z odległości 200 km pierwszy raz od dekad. Stan powietrza uległ dużej poprawie i ukazał piękny krajobraz. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

 „Nie wyobrażaliśmy sobie, że jest to w ogóle możliwe” – mówią mieszkańcy, którzy publikują w mediach społecznościowych setki zdjęć Himalajów, które nagle ukazały im się przed oczyma. Członkowie społeczności Jalandhar fotografują zapierający dech krajobraz himalajskich szczytów, który widać z odległości aż 200 km. 

Widok Himalajów można podziwiać z powodu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza po wprowadzeniu obostrzeń w wyniku pandemii koronawirusa. Większość mieszkańców przyznaje, że krajobraz ukazujący górskie szczyty zobaczyli po raz pierwszy w życiu. Byli zaskoczeni, że wystarczyła poprawa stanu jakości powietrza, by zobaczyć niemal filmową scenerię, w której rozciągają się nad miejscowościami górskie pasma. 

Władze Indii zmagają się z największym zanieczyszczeniem powietrza na świecie. W New Delhi buduje się wieże filtracyjne, bo normy przekroczone są tam codziennie 25-krotnie. Życie w tym jednym z najludniejszych miast na świecie jest niebezpieczne dla zdrowia. Projekt, który ma pomóc w oczyszczeniu powietrza w stolicy nosi nazwę „Aura”. Miasto ma zostać otoczone na przedmieściach pierścieniem wież filtracyjnych. Mniejsze wieże o wysokości 18 m staną w centrum. 

Okazuje się jednak, że kilka tygodni izolacji wystarczyło, by powietrze nad Indiami uległo znaczącej poprawie. Górski krajobraz, który ukazał się nagle przed oczyma mieszkańców powinien skłonić władze Indii do wdrożenia radykalnych działań na rzecz walki ze smogiem i zanieczyszczeniami. 

Źródło: k-mag.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.