1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Mieszkańcy Trójmiasta uszyli w sześć godzin 60 legowisk dla psów

Mieszkańcy Trójmiasta uszyli w sześć godzin 60 legowisk dla psów

Zima to trudny czas dla zwierząt i właścicieli schronisk. Gdyńskie schronisko „Ciapkowo” zaprosiło mieszkańców Trójmiasta do akcji przygotowania legowisk dla zwierząt. Wystarczyło sześć godzin i kilka maszyn do szycia, by zwierzęta otrzymały 60 nowych legowisk. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Trójmiasto szyje legowiska dla bezdomnych psów

Mieszkańcy Trójmiasta odpowiedzieli na apel schroniska „Szyjemy dla Ciapkowa” i w sobotni ranek zebrali się w Centrum Kultury Gdynia – chętnych do pomocy było ponad sto osób. Czekało na nich kilka maszyn do szycia i rozmaite tkaniny, które już nie były potrzebne swoim właścicielom. Ze starych ubrań i materiałów w sześć godzin uszyto 60 nowych legowisk. Akcję wsparł wiceprezydent Gdyni. 

Zima to trudny czas dla wszystkich bezdomnych zwierząt. W schronisku „Ciapkowo” przebywa obecnie 200 psów i 150 kotów. 

– Do naszego schroniska trafiają różne zwierzęta, bardzo często po przejściach. Chociaż staramy się zapewnić im najlepszą możliwą opiekę, to nie zastąpimy im prawdziwych domów. Takie legowiska z pewnością umilą naszym podopiecznym oczekiwanie na kochające rodziny – mówi w rozmowie z K-Magiem Ania Elgert z OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”.

Osoby, które przyszły wspomóc zwierzęta, miały okazję dowiedzieć się wszystkiego o ich adopcji, psach asystujących i codzienności w schronisku  „Ciapkowo”. Właściciele schroniska planują powtórzyć akcję, bo nie spodziewali się tak dużego zainteresowania. 

– Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji! Robota wre, nożyczki są w ruchu przez cały czas. Dzieje się bardzo dużo, a wszystko jest dla zwierząt. Jestem szczęśliwa, że nasi podopieczni dostaną nowe legowiska, dzięki czemu ich pobyt w schronisku będzie milszy – dodaje Eglert. 

Źródło: k-mag.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.