Wiadomości OZE Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami 12 kwietnia 2017 Wiadomości OZE Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami 12 kwietnia 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, wraz ze studentami Niezależnego Zrzeszenia Studentów posadzili drzewa w Janowie Lubelskim w Parku Rekreacyjnym Zoom Natury. To kolejny etap akcji „Studenci Sadzą Las 2017”, która odbywa się pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Reklama W ciągu najbliższych weekendów studenci z całej Polski, pod okiem leśników, będą sadzić drzewa w polskich lasach. – „Nasza akcja to przede wszystkim promocja ekologii wśród młodych ludzi. Chcemy uczyć studentów, że warto dbać o przyrodę” – powiedziała podczas akcji sadzenia drzew Maria Cholewińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS. – „Ta akcja przypomina, że lasy to nasze dobro narodowe. Nasze dziedzictwo, z którego wszyscy możemy korzystać i o które wszyscy powinniśmy się troszczyć. Akcja jest też doskonałą okazją do dyskusji z młodzieżą o roli lasów i środowiska naturalnego w życiu człowieka” – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek. Minister dodał także, że lesistość Polski stale rośnie. Co roku Lasy Państwowe sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy zajmują blisko 30% powierzchni kraju. Wśród państw Unii Europejskiej zajmujemy 6. miejsce pod tym względem. Akcja „Studenci Sadzą Las 2017” jest kontynuacją zeszłorocznego wyjazdu, podczas którego studenci udali się pod Radom, gdzie zasadzili 2 000 drzew. W trakcie tegorocznej akcji zostanie posadzonych ok. 12 tysięcy drzew. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Lasami Państwowymi, pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Tegoroczna akcja została zainaugurowana 1 kwietnia w Łagowie pod Świebodzinem. Źródło: Ministerstwo Środowiska Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.