Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami

Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, wraz ze studentami Niezależnego Zrzeszenia Studentów posadzili drzewa w Janowie Lubelskim w Parku Rekreacyjnym Zoom Natury. To kolejny etap akcji „Studenci Sadzą Las 2017”, która odbywa się pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

BANER MOBILEB1
Reklama

W ciągu najbliższych weekendów studenci z całej Polski, pod okiem leśników, będą sadzić drzewa w polskich lasach.

– „Nasza akcja to przede wszystkim promocja ekologii wśród młodych ludzi. Chcemy uczyć studentów, że warto dbać o przyrodę” – powiedziała podczas akcji sadzenia drzew Maria Cholewińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– „Ta akcja przypomina, że lasy to nasze dobro narodowe. Nasze dziedzictwo, z którego wszyscy możemy korzystać i o które wszyscy powinniśmy się troszczyć. Akcja jest też doskonałą okazją do dyskusji z młodzieżą o roli lasów i środowiska naturalnego w życiu człowieka” – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

Minister dodał także, że lesistość Polski stale rośnie. Co roku Lasy Państwowe sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy zajmują blisko 30% powierzchni kraju. Wśród państw Unii Europejskiej zajmujemy 6. miejsce pod tym względem.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Akcja „Studenci Sadzą Las 2017” jest kontynuacją zeszłorocznego wyjazdu, podczas którego studenci udali się pod Radom, gdzie zasadzili 2 000 drzew. W trakcie tegorocznej akcji zostanie posadzonych ok. 12 tysięcy drzew. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Lasami Państwowymi, pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

Tegoroczna akcja została zainaugurowana 1 kwietnia w Łagowie pod Świebodzinem.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.