Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, wraz ze studentami Niezależnego Zrzeszenia Studentów posadzili drzewa w Janowie Lubelskim w Parku Rekreacyjnym Zoom Natury. To kolejny etap akcji „Studenci Sadzą Las 2017”, która odbywa się pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

W ciągu najbliższych weekendów studenci z całej Polski, pod okiem leśników, będą sadzić drzewa w polskich lasach.

– „Nasza akcja to przede wszystkim promocja ekologii wśród młodych ludzi. Chcemy uczyć studentów, że warto dbać o przyrodę” – powiedziała podczas akcji sadzenia drzew Maria Cholewińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.

– „Ta akcja przypomina, że lasy to nasze dobro narodowe. Nasze dziedzictwo, z którego wszyscy możemy korzystać i o które wszyscy powinniśmy się troszczyć. Akcja jest też doskonałą okazją do dyskusji z młodzieżą o roli lasów i środowiska naturalnego w życiu człowieka” – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

Minister dodał także, że lesistość Polski stale rośnie. Co roku Lasy Państwowe sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy zajmują blisko 30% powierzchni kraju. Wśród państw Unii Europejskiej zajmujemy 6. miejsce pod tym względem.

Akcja „Studenci Sadzą Las 2017” jest kontynuacją zeszłorocznego wyjazdu, podczas którego studenci udali się pod Radom, gdzie zasadzili 2 000 drzew. W trakcie tegorocznej akcji zostanie posadzonych ok. 12 tysięcy drzew. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Lasami Państwowymi, pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

Tegoroczna akcja została zainaugurowana 1 kwietnia w Łagowie pod Świebodzinem.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW 25 kwietnia organizuje Dzień Informacyjny LIFE

Następny artykuł

List prof. Jana Szyszko do Ministrów Środowiska UE ws. Puszczy Białowieskiej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,