Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami

Ministerstwo Środowiska sadzi lasy wraz ze studentami

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, wraz ze studentami Niezależnego Zrzeszenia Studentów posadzili drzewa w Janowie Lubelskim w Parku Rekreacyjnym Zoom Natury. To kolejny etap akcji „Studenci Sadzą Las 2017”, która odbywa się pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

W ciągu najbliższych weekendów studenci z całej Polski, pod okiem leśników, będą sadzić drzewa w polskich lasach.

– „Nasza akcja to przede wszystkim promocja ekologii wśród młodych ludzi. Chcemy uczyć studentów, że warto dbać o przyrodę” – powiedziała podczas akcji sadzenia drzew Maria Cholewińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.

– „Ta akcja przypomina, że lasy to nasze dobro narodowe. Nasze dziedzictwo, z którego wszyscy możemy korzystać i o które wszyscy powinniśmy się troszczyć. Akcja jest też doskonałą okazją do dyskusji z młodzieżą o roli lasów i środowiska naturalnego w życiu człowieka” – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

Minister dodał także, że lesistość Polski stale rośnie. Co roku Lasy Państwowe sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy zajmują blisko 30% powierzchni kraju. Wśród państw Unii Europejskiej zajmujemy 6. miejsce pod tym względem.

Akcja „Studenci Sadzą Las 2017” jest kontynuacją zeszłorocznego wyjazdu, podczas którego studenci udali się pod Radom, gdzie zasadzili 2 000 drzew. W trakcie tegorocznej akcji zostanie posadzonych ok. 12 tysięcy drzew. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Lasami Państwowymi, pod patronatem Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko.

Tegoroczna akcja została zainaugurowana 1 kwietnia w Łagowie pod Świebodzinem.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.