Mitsubishi zaoferuje system V2H

Mitsubishi zaoferuje system V2H

Nowy system, który pozwoli właścicielowi domu na przechwytywanie energii słonecznej, a następnie udostępnienie jej w razie potrzeby między domem, a elektrycznym samochodem z akumulatorem – i z powrotem – trafił do oferty japońskiego producenta samochodów – Mitsubishi. Ma pojawić się także na rynku europejskim.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pojawia się możliwość integracji energii domowej i z samochodu, aby nie tylko korzystać z tego samego źródła (np. fotowoltaiki), ale także dzielić moc zgodnie z codziennym, bieżącym zapotrzebowaniem.

System Dendo Drive House (DDH), który po raz pierwszy będzie dostępny w Japonii i Europie, wykorzystuje technologię pojazdu do domu (V2H), aby umożliwić wielu pojazdom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in czerpanie korzyści z energii słonecznej skumulowanej w przydomowym magazynie energii, ale i również udostępniać ją z powrotem, gdy spadnie poziom energii w baterii domowej.

System będzie sprzedawany przez dealerów Mitsubishi. Otrzymamy więc nie tylko sam samochód, ale także panele słoneczne na dach, dwukierunkową ładowarkę i akumulator domowy.

Taki system oferuje już na rynku japońskim Nissan.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.