ML System wybuduje fabrykę Quantum Glass

ML System podpisał z firmą Skawald umowę o wartości 10,2 mln zł na generalne wykonawstwo nowej hali. Jej budowa jest częścią realizacji projektu Quantum Glass – produkcji transparentnego szkła fotowoltaicznego, z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych.

– Celem projektu Quantum Glass jest wdrożenie do seryjnej produkcji innowacyjnego, transparentnego szkła fotowoltaicznego, z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Uważamy, że dzięki temu rozwiązaniu zrewolucjonizujemy nie tylko rynek BIPV, ale również szkła budowlanego, którego szacunkowa wartość w Polsce wynosi 24 mld zł. Łącznie na tę inwestycję w latach 2019-2020 zamierzamy wydać 42,9  mln zł, z czego 16,5 mln zł pochodzić będzie ze środków pozyskanych w trakcie ubiegłorocznego IPO, a 20 mln z funduszy unijnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Skawald w ramach umowy do 30 listopada 2019 r. wybuduje w Zaczerniu, koło Rzeszowa, nową halę z budynkiem administracyjno-socjalnym o łącznej powierzchni ponad 3,6 tys. m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz zagospodarowaniem terenu.