Młodzi aktywiści przejęli stronę ministra. Alarmują o kryzysie klimatycznym

Młodzi aktywiści przejęli stronę ministra. Alarmują o kryzysie klimatycznym

W piątek Młodzieżowy Strajk Klimatyczny protestował w ponad 30 miastach. Wszystko w ramach Światowego Strajku Klimatycznego. Aby walczyć z dezinformacją ekologiczną, aktywiści postanowili również przejąć stronę Artura Sobonia. Zdaniem młodzieży, polityk nie mówi prawdy o transformacji energetycznej. 

Sprytne działanie młodych ekologów

Młodzi działacze postanowili zaplanować iście brawurową akcję. Wykupili domenę sobonartur.pl, przejmując stronę wiceministra aktywów państwowych i rządowego pełnomocnika ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego – Artura Sobonia. Teraz po kliknięciu w link podany na jego oficjalnym profilu na Twitterze zostajemy przeniesieni na witrynę, na której zawarta jest rzetelna wiedza o kryzysie klimatycznym.

Na Twitterze MSK przeczytamy:

Co znajdziemy na stronie artursobon.pl

Po kliknięciu w link zobaczymy nagłówek “Niesprawiedliwa transformacja” oraz transkrypcję dwóch przemówień z ostatniego protestu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jednym z najbardziej akcentowanych wniosków dotyczących transformacji energetycznej jest fakt, że Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej odmówiła przyjęcia celu neutralności energetycznej do 2050 roku. Może to skutkować odmową dofinansowań na sektor energetyczny, co będzie fatalne w skutkach zarówno dla ekologii jak i ekonomii.

MSK1 1024x555 1

Aktywiści zwracają również uwagę na zbyt powolne tempo odchodzenia od węgla i domagają się neutralności klimatycznej do 2040 roku. 

Po przekroczeniu punktów krytycznych nie będzie sprawiedliwości ani dla górników, ani dla nikogo innego podsumowują.

Na stronie pojawił się również spreparowany cytat Sobonia:

Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż w historii Rzeczpospolitej Polskiej – tak przedstawiciele strony społecznej nazwali wynegocjowane przeze mnie porozumienie. I tak, mamy datę 2049 końca górnictwa w PL. Ale mamy też sprawiedliwą i uzgodnioną społecznie drogę – napisał w piątek (25.09) Soboń.

MSK zaznacza, że akcja ma charakter edukacyjny i satyryczny, a działania, które podjęli, są zgodne z prawem (domena była dostępna i każdy mógł ją zakupić). 

Źródło: smoglab.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.