Moda na recykling w Kielcach

Wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-ekologiczne „Moda na recykling” będzie towarzyszyło XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Kielcach. Ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu wspólnie z uznaną projektantką mody – Anną Kubisz, zorganizuje warsztaty mody recyklingowej. Przygotowane razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach i prezydentem miasta, Bogdanem Wentą, recyklingowe stylizacje zostaną zaprezentowane podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu w Warszawie.

W 2019 r., wspólnie z projektantką mody Anną Kubisz ekipa Młodej Telewizji Edukacyjnej ERP.TV odwiedzi 6 miast i gmin z terenu całej Polski. Na początku zawita do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Następnie podczas Targów EKOTECH pod hasłem „Moda na Recykling” zostaną zorganizowane warsztaty stylizacji z recyklingu, z których powstanie ekologiczny materiał video (do obejrzenia na kanale Youtube ERP.TV). Uczestnicy warsztatów i władze miasta będące Patronem Honorowym pojawią się na wielkim finale akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym w Warszawie we wrześniu 2019 r. Wśród wyróżnionych miast znalazły się Kielce na czele z Panem Prezydentem Bogdanem Wentą.

ERP.TV to telewizja założona przez Europejską Platformę Recyklingu. Cel jej działania to edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania z elektrośmieciami. Na początku reporterami ERP.TV byli uczniowie. Dzięki ich pracy odbiorcy kanału telewizji na Youtube mogli dowiedzieć się, jak ze starych komputerów uzyskać złoto, czym są samochody na baterie, a także co zrobić z popsutymi lampkami choinkowymi. Materiały znalazły wielu wielbicieli wśród nauczycieli. Stały się one również inspiracją do stworzenia eksperckiego cyklu wideobloga „Tajemnice Recyklingu”, w którym Zygmunt Chajzer przybliżał ciekawostki ze świata recyklingu.

– Podczas premiery „Tajemnic Recyklingu” gwiazdy i dziennikarze zaangażowali się w trzy EKO aktywności, związane bezpośrednio z naszą działalnością. Były nimi: segregacja odpadów, przygotowanie eko-stylizacji z recyklingu oraz eko-toreb pod okiem projektantek mody. Warsztaty modowe i artystyczne, nadanie elektro śmieciom „drugiego życia” tak spodobały się uczestnikom naszego wydarzenia, że postanowiliśmy rozwinąć ten pomysł dalej – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego, w godzinach od 13 do 15 w Sali Beta w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.