1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Moduły perowskitowe Saule Technologies z certyfikatem TÜV Rheinland

Moduły perowskitowe

Moduły perowskitowe Saule Technologies z certyfikatem TÜV Rheinland

Polska spółka Saule S.A., jako pierwsza na świecie, uzyskała certyfikat TÜV Rheinland dla elastycznych perowskitowych ogniw fotowoltaicznych. Certyfikat to ogromne wyróżnienie i przepustka na światowy rynek fotowoltaiki.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Przepustka na światowy rynek fotowoltaiki

Przyznany przez TÜV Rheinland Solar GmbH certyfikat stwierdza, że przedstawiony do testów perowskitowy moduł fotowoltaiczny Saule S.A. spełnia kryteria certyfikacji IEC. Badania przeprowadzono zgodnie z normą IEC TS 63163 („Design qualification and type approval for Terrestrial photovoltaic [PV] modules for consumer products, Qualification Test Sequence – Category 1”). TÜV Rheinland Solar GmbH zaświadcza także o pomyślnym audycie linii produkcyjnej modułu.

To pierwszy raz kiedy wytwórca elastycznych ogniw perowskitowych otrzymuje ten ceniony w świecie certyfikat, będący przepustką na światowy rynek fotowoltaiki.

Nasza ciężka praca wreszcie zaczyna przynosić owocenie ukrywa satysfakcji dr Olga
Malinkiewicz, założycielka i CTO Saule Technologies.
Kolejnym, naturalnym krokiem będzie
certyfikowanie przez TÜV Rheinland Solar wszystkich modułów perowskitowych, które nasza firma jest w stanie wyprodukować, w tym modułów outdoorowych. Ten certyfikat dał nam olbrzymi zastrzyk pozytywnej energii i chęci, by dalej rozwijać naszą technologię.

Perowskity technologią przyszłości

Ogniwa perowskitowe są uważane za najważniejsze osiągnięcie w dziedzinie fotowoltaiki od czasu
wynalezienia ogniw krzemowych. Różnią się od nich tym, że są bardzo lekkie, cienkie, elastyczne i
zdolne do wydajnej pracy także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, a nawet w sztucznym
świetle. Polska firma Saule Technologies jest pionierem i światowym liderem fotowoltaiki perowskitowej. W 2021 roku Saule Technologies uruchomiła we Wrocławiu pierwszą na świecie linię produkcyjną ogniw perowskitowych.

Technologia perowskitowa jest rozwijana na całym świecie Niedawno chińska spółka Three Gorges uruchomiła farmę w tej technologii o mocy 1 MW. Zajmuje 16 ha na chińskiej pustyni Kubuqi. Projekt ma charakter pilotażowy i służy zbadaniu działania perowskitów w warunkach niskiej wilgotności i dużych temperatur.

Certyfikat TÜV Rheinland – czym jest?

Certyfikat wydawany przez TÜV Rheinland Solar GmbH z siedzibą w Kolonii jest dokumentem potwierdzającym zgodność produktu, usługi lub systemu zarządzania z określonymi normami, standardami lub wymaganiami jakościowymi. TÜV Rheinland to jedna z największych na świecie firm certyfikacyjnych i audytorskich, której głównym celem jest zapewnienie, że produkty i usługi spełniają określone kryteria jakościowe, bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Instytut TÜV Rheinland zajmuje się między innymi testowaniem, certyfikacją, audytem i szkoleniami w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, technologia, energia, motoryzacja czy opieka zdrowotna. Posiadanie certyfikatu TÜV Rheinland może być ważnym atutem dla firm, ponieważ świadczy o wysokiej jakości i zgodności ich produktów lub usług z ustalonymi standardami.

https://swiatoze.pl/ktorego-producenta-paneli-fotowoltaicznych-wybrac-ranking-5-najlepszych-firm-2/

źródło: linkedin.com/company/saule-technologies, informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.