Moduły smart w fotowoltaice

III Branżowe Forum Fotowoltaiczne, które odbyło się w Poznaniu już za nami. Jest więc to doskonała okazja, aby przytoczyć niektóre z zagadnień poruszanych podczas tego wydarzenia. Jednym z tematów dyskutowanych podczas forum była technologia smart w fotowoltaice.

Udało nam się porozmawiać z ekspertem w dziedzinie fotowoltaiki – Bartłomiejem Paprockim, który specjalnie dla portalu Świat Oze opowiada o smart technologii i jej niezwykłych możliwościach.

Zagadnienie pozornie nie wzbudza większych emocji, jednak po dokładniejszej analizie staje się niezwykle atrakcyjne. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są wyjątkowe korzyści wynikające z eksploatacji tej technologii.

Moduły smart w przeciwieństwie do klasycznych odpowiedników fotowoltaicznych posiadają elektroniczny układ, optymalizujący uzysk energii na poziomie każdego pojedynczego modułu. Ponadto, komponenty nie zawierają czułych i wrażliwych na uszkodzenia elementów co zapewnia bezawaryjną i długą pracę.

Jednak to dopiero początek korzyści wynikających z technologii smart. Innymi równie ważnymi cechami tego systemu jest lepsza wydajność, zagospodarowanie powierzchni dachu oraz bezpieczeństwo pracy i użytkowania.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Według ministra energii OZE jest nieopłacalne

Następny artykuł

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi – Solaris podpisuje umowę z RCKiK w Katowicach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,