Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Mongolia Wewnętrzna inwestuje w OZE

Mongolia Wewnętrzna inwestuje w OZE

Władze Mongolii Wewnętrznej – autonomicznego regionu Chin graniczącego z Republiką Mongolii i Federacją Rosyjską, zapowiedziały kolejne inwestycje w sektor OZE. Od 2015 roku oddano do użytku instalacje o łącznej mocy 13 GWh. 

Reklama

Jak podaje chińska agencja informacyjna Xinhua, władze Mongolii Wewnętrznej rezydujące w stolicy regionu Hohhot zapowiedziały intensyfikację inwestycji w sektor energetyki i odnawialnych źródeł energii. Zapowiedż taka padła w ramach pierwszej próby podsumowania „13. pięciolatki” (trwającej w ChRL od 2015 r) i deklaracji związanych z „14. pięciolatką”.

Opublikowano również dane zebrane przez regionalny Komitet ds. Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej. Wynika z nich, że od roku 2015 na terenie regionu oddano do użytku elektrownie wiatrowe i słoneczne o łącznych mocach odpowiednio 18 GWh i 5 GWh (w oficjalnych dokumentach liczby te podawane są w przeliczeniu na mln kWh). Wskazuje się też na ogromny potencjał, jaki autonomia posiada w zakresie odnawialnych źródeł energii – szacuje się, że jest to ok. 30% całego potencjału, jaki ma Chińska Republika Ludowa. Jednocześnie jest to region, który skupia na swoim terytorium więcej niż 1/3 wszystkich chińskich elektrowni wykorzystujących zieloną energię.

Do końca 2020 roku władze w Hohhot planują skupić swoje wysiłki na stworzeniu 8 kolejnych dużych obiektów OZE w rejonach Araszan i Xilin Gol oraz w szeregu miast prefekturowych, m.in. w Baotou, Ordos, Ulanqab, Chifeng, Tongliao i Hulun Buir.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.