Columbus Energy wybuduje farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy jest jedną z polskich firm specjalizujących się w budowaniu domowych mikroinstalacji. Teraz wdraża w życie plan poszerzenia swoich kompetencji, jako wykonawca farm. Firma ogłosiła, że zrealizuje 13 projektów. 

Spółka 24 października zawarła umowy na wybudowanie 13 fotowoltaicznych farm o łącznej mocy 12,5 MW. Ich wartość ma przekraczać 43 miliony złotych. Jeszcze w tym roku prace mają ruszyć przy projektach w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Dwie z nich mają zostać oddane do użytku jeszcze przed końcem roku – w Adamowej Górze i Erminowie. Ich ceny w wysokości 363,47 zł/MWh oraz 362,74 zł/MWh są już zabezpieczone. Zgodnie z umową, CE jest głównym wykonawcą wszystkich 13 projektów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ich realizacja ma być pierwszym etapem związanym z kluczową umową o współpracy z pozostającym w tajemnicy inwestorem, która została podpisana 6 sierpnia. W jej ramach mają zostać wykonane projekty o łącznej mocy około 355 MW. Szacuje się, że będą one warte nawet 1,3 miliarda złotych. CE pozyskał też projekty od osób fizycznych o mocy 2 MW w ramach umowy z 2 lipca.

-”Zwiększanie portfela projektów farm fotowoltaicznych i sukcesywna ich realizacja to dla Columbus Energy S.A. istotny kierunek rozwoju na szeroką skalę”. Udział w segmencie dużych projektów OZE Zarząd Spółki argumentuje w opublikowanym ostatnio Liście otwartym do Akcjonariuszy w następujący sposób: “Chcemy skupić szczególną uwagę na sektorze farm fotowoltaicznych, nie tylko w systemie aukcyjnym, ale też w ramach umów Power Purchase Agreement (PPA), gdyż polski system energetyczny potrzebuje minimum 20 000 takich inwestycji. Spółka rozwija się zgodnie z przyjętą przez nas strategią i tempo jej rozwoju oceniamy jako bardzo dobre”. – czytamy w komunikacie.

źródła: gramwzielone.pl, columbusenergy.pl