morska farma wiatrowa

Morska energetyka wiatrowa niebawem doczeka się swojej własnej ustawy

Jak informuje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, jego resort prowadzi prace nad projektem ustawy o morskiej energetyce wiatrowej. Przedstawiciel Ministerstwa Energii podaje, że projekt powinien być ukończony w pierwszym kwartale 2019 roku.

„W Ministerstwie Energii trwają prace analityczne nad systemem wsparcia i zasadami budowy morskich farm wiatrowych, podczas których budujemy założenia i zapisy projektu ustawy o morskiej energetyce wiatrowej” – podał wiceminister.

Jak mówi Tobiszowski, ustawa ta ma pozwolić na wytworzenie sektora energetyki off-shore w naszym kraju już po 2020 roku.

Przedstawiciele sektora wiatrowego rozmawiali z wiceministrem na temat projektu w kuluarach XIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Tobiszowski podał jednakże tylko przewidywany termin ukończenia prac nad projektem.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.