Morska energetyka wiatrowa niebawem doczeka się swojej własnej ustawy

Jak informuje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, jego resort prowadzi prace nad projektem ustawy o morskiej energetyce wiatrowej. Przedstawiciel Ministerstwa Energii podaje, że projekt powinien być ukończony w pierwszym kwartale 2019 roku.

„W Ministerstwie Energii trwają prace analityczne nad systemem wsparcia i zasadami budowy morskich farm wiatrowych, podczas których budujemy założenia i zapisy projektu ustawy o morskiej energetyce wiatrowej” – podał wiceminister.

Jak mówi Tobiszowski, ustawa ta ma pozwolić na wytworzenie sektora energetyki off-shore w naszym kraju już po 2020 roku.

Przedstawiciele sektora wiatrowego rozmawiali z wiceministrem na temat projektu w kuluarach XIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Tobiszowski podał jednakże tylko przewidywany termin ukończenia prac nad projektem.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ostrzeżenia o smogu – kolejny rok absurdu. Polskie progi alarmowania najwyższe w Europie

Polski Alarm Smogowy po raz kolejny sprawdził, ile dni z alarmem smogowym wystąpiłoby, gdyby władze uznały, że Polacy zasługują na zachodnioeuropejskie kryteria ostrzegania o zagrożeniu. W niektórych polskich miastach „francuski” alarm smogowy obowiązywałby przez dwa miesiące. Obowiązujące w Polsce kryteria sprawiają, że pomimo wysokich stężeń pyłów zawieszonych w 2018 w żadnym z miast wojewódzkich nie ogłoszono alarmu smogowego.