morska farma wiatrowa

Morska energetyka wiatrowa niebawem doczeka się swojej własnej ustawy

Jak informuje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, jego resort prowadzi prace nad projektem ustawy o morskiej energetyce wiatrowej. Przedstawiciel Ministerstwa Energii podaje, że projekt powinien być ukończony w pierwszym kwartale 2019 roku.

„W Ministerstwie Energii trwają prace analityczne nad systemem wsparcia i zasadami budowy morskich farm wiatrowych, podczas których budujemy założenia i zapisy projektu ustawy o morskiej energetyce wiatrowej” – podał wiceminister.

Jak mówi Tobiszowski, ustawa ta ma pozwolić na wytworzenie sektora energetyki off-shore w naszym kraju już po 2020 roku.

Przedstawiciele sektora wiatrowego rozmawiali z wiceministrem na temat projektu w kuluarach XIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Tobiszowski podał jednakże tylko przewidywany termin ukończenia prac nad projektem.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Magazyny energii zintegrowane z wiatrakami

Podstawowym problemem turbin wiatrowych jest fakt, że produkują one energię, gdy mocno wieje wiatr. Jak jest silny, to produkcja jest duża, a ceny energii spadają, ale jak cichnie, to sytuacja jest odwrotna. Ten problem jest istotny z punktu widzenia operatorów sieci energetycznej, właścicieli wiatraków i odbiorców prądu.

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.