Moventas zazębia się coraz mocniej ze stanem Teksas

Producent przekładni do turbin wiatrowych, firma Moventas rozszerza swoją działalność w fabryce w Big Spring w stanie Teksas. Firma poinformowała, że rozpoczyna strategiczne inwestycje, mające na celu wzmocnienie jej oferty dla przemysłu wiatrowego w Ameryce Północnej.

Fabryka Moventasa znajduje się w hrabstwie Howard. Po rozbudowie będzie liczyć 2286 metrów kwadratowych powierzchni plus dodatkowe 10668 metrów powierzchni magazynu i platformy do testowania przekładni. Możliwe będzie testowanie, konserwacja i naprawa przekładni o mocy do 3 MW.

Firma poinformowała, że wszystkie naprawy przekładni, jakie prowadzone są na terenie USA zostaną skonsolidowane w nowej fabryce w Teksasie. Naprawy dla klientów z Kanady prowadzone nadal będą w Cambridge w stanie Ontario.

Konsolidacja napraw prowadzonych na rynku USA w nowej fabryce jest elementem naszej nowe strategii dla Ameryki Północnej – skomentował działania firmy wicedyrektor firmy, Martin Zingg.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.