MPK w Krakowie kupuje kolejne ekologiczne autobusy

W poniedziałek, 26 czerwca MPK w Krakowie ogłosiło dwa przetargi na zakup łącznie 75 nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów w formie leasingu finansowego. Zamówienia obejmują dostawę 38 autobusów przegubowych i 37 autobusów standardowych o długości 12 metrów.

Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych, monitoring, automaty biletowe oraz porty USB do ładowania smartfonów.

Nowe autobusy będą nie tylko komfortowe dla pasażerów, ale także przyjazne dla środowiska. Wszystkie będą spełniać najwyższe europejskie normy Euro 6. Warto zaznaczyć, że wśród 37 autobusów 12-metrowych będą pojazdy przystosowane do wyjazdów na dłuższe trasy poza granice miasta i zostaną wyposażone m.in. w tachograf samochodowy, bagażnik, apteczkę doraźnej pomocy oraz w wysokie, miękkie fotele z zagłówkami, podłokietnikami i w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Takich autobusów będzie siedem.

Kryterium wyboru nowych autobusów będzie nie tylko cena, ale także kryteria techniczne, które stanowią aż 40 proc. wyboru oferty. Po podpisaniu umowy producenci będą mieć siedem miesięcy na realizację i dostawę do Krakowa nowych pojazdów.

Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 1 sierpnia. Wtedy poznamy producentów, którzy będą walczyć o dostawę autobusów do Krakowa.

Nie jest to ostatnie zamówienie, które MPK SA ogłosi w tym roku. Wkrótce zostanie bowiem ogłoszony przetarg w ramach projektu unijnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne II na zakup kolejnych autobusów, w tym także autobusów hybrydowych.

Źródło: MPK Kraków

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

317 mln zł dla Kotliny Kłodzkiej na zbiorniki przeciwpowodziowe

Następny artykuł

Gwarancja totalna w Columbus Energy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,