Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy – systemy magazynowania energii Powerwall i panele słoneczne

Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy – systemy magazynowania energii Powerwall i panele słoneczne

Założyciel SpaceX i najbogatszy człowieka na świecie, Elon Musk, wysłał na Ukrainę systemy magazynowania energii Tesla Powerwall. Pomoc dla Ukrainy zapewni zasilanie awaryjne w przypadku awarii sieci.

Podcast

Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy

29 kwietnia 2022 roku Mychajło Fedorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, napisał na Facebooku, że dwie przychodnie – w Borodiance i Irpinie – otrzymały właśnie panele słoneczne i systemy oszczędzania energii Tesla Powerwall. Pomoc dla Ukrainy dotarła w bardzo ważnym momencie. 


Irpień to jedno z tych ukraińskich miast, które zostało najbardziej dotknięte rosyjską agresją. Teraz najnowocześniejszy sprzęt pomoże Ukraińcom utrzymać stabilne zasilanie w miejscach, gdzie sieć przesyłowa została zniszczona.

W lutym, na prośbę wicepremiera Fedorowa, Elon Musk przekazał Ukrainie tysiące anten StarLink. To telekomunikacyjny system satelitarny tworzony przez amerykańską firmę SpaceX, której właścicielem, podobnie jak Tesli, jest Elon Musk. 


Co wiemy o PowerWall, systemach magazynowania energii przekazanych przez Muska na Ukrainę?

Tesla PowerWall 

Powerwall to bateria, która magazynuje energię, wykrywa przerwy w dostawie prądu i automatycznie staje się źródłem prądu w przypadku awarii zasilania sieciowego. Magazyn energii można połączyć z panelami słonecznymi i ładować go fotowoltaiką.

System zmniejsza zależność od sieci – magazynuje energię słoneczną, co pozwala na przygotowanie na przerwy w dostawie prądu.

pomoc dla Ukrainy
źródło: tesla.com/pl_pl/powerwall

Niedawno polska firma wprowadziła do oferty własny magazyn energii, który wykorzystuje technologię z najnowszych modeli Tesli:

Źródło i zdj. główne: tesla.com, ukrinform.net, Felixsj/twitter.com/elonmusk

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.