Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy – systemy magazynowania energii Powerwall i panele słoneczne

pomoc dla Ukrainy

Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy – systemy magazynowania energii Powerwall i panele słoneczne

Założyciel SpaceX i najbogatszy człowieka na świecie, Elon Musk, wysłał na Ukrainę systemy magazynowania energii Tesla Powerwall. Pomoc dla Ukrainy zapewni zasilanie awaryjne w przypadku awarii sieci.

BANER MOBILEB1
Reklama

Musk przekazuje pomoc dla Ukrainy

29 kwietnia 2022 roku Mychajło Fedorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, napisał na Facebooku, że dwie przychodnie – w Borodiance i Irpinie – otrzymały właśnie panele słoneczne i systemy oszczędzania energii Tesla Powerwall. Pomoc dla Ukrainy dotarła w bardzo ważnym momencie. 


Irpień to jedno z tych ukraińskich miast, które zostało najbardziej dotknięte rosyjską agresją. Teraz najnowocześniejszy sprzęt pomoże Ukraińcom utrzymać stabilne zasilanie w miejscach, gdzie sieć przesyłowa została zniszczona.

W lutym, na prośbę wicepremiera Fedorowa, Elon Musk przekazał Ukrainie tysiące anten StarLink. To telekomunikacyjny system satelitarny tworzony przez amerykańską firmę SpaceX, której właścicielem, podobnie jak Tesli, jest Elon Musk. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama


Co wiemy o PowerWall, systemach magazynowania energii przekazanych przez Muska na Ukrainę?

Tesla PowerWall 

Powerwall to bateria, która magazynuje energię, wykrywa przerwy w dostawie prądu i automatycznie staje się źródłem prądu w przypadku awarii zasilania sieciowego. Magazyn energii można połączyć z panelami słonecznymi i ładować go fotowoltaiką.

System zmniejsza zależność od sieci – magazynuje energię słoneczną, co pozwala na przygotowanie na przerwy w dostawie prądu.

pomoc dla Ukrainy
źródło: tesla.com/pl_pl/powerwall

Niedawno polska firma wprowadziła do oferty własny magazyn energii, który wykorzystuje technologię z najnowszych modeli Tesli:

Źródło i zdj. główne: tesla.com, ukrinform.net, Felixsj/twitter.com/elonmusk

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.