Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tesla: stacje ładowania z Internetem StarLink. Wi-Fi z satelity podczas ładowania aut elektrycznych

Tesla: stacje ładowania z Internetem StarLink. Wi-Fi z satelity podczas ładowania aut elektrycznych

Tesla zaczęła rozmieszczać anteny Starlink na stacjach Supercharger. Oferuje w ten sposób właścicielom aut elektrycznych Internet satelitarny podczas ładowania. Czy stacje ładowania Tesla z Internetem StarLink to kolejny wielki krok w stronę dominacji rynku?

BANER MOBILEB1
Reklama

Stacje ładowania Tesla z Internetem StarLink

Aby jeszcze usprawnić działanie swoich stacji ładowania Supercharger, dyrektor generalny Tesli Elon Musk wdraża na nich Internet Wi-Fi. Gdy użytkownicy ładują swoje pojazdy elektryczne, mogą skorzystać w tym czasie z darmowego Internetu satelitarnego Starlink.

StarLink to telekomunikacyjny system satelitarny budowany przez amerykańską firmę SpaceX, której właścicielem, podobnie jak Tesli, jest Elon Musk

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

System ma docelowo składać się z około 12 tys. satelitów umieszczonych na tzw. niskiej orbicie okołoziemskiej. Głównym celem działania systemu jest dostarczanie łączności internetowej na całym globie.

Starlink Mission 47926144123
Transporter 60 satelitów Starlink przygotowanych do rozmieszczenia na orbicie, źródło: spacex.com

Niesamowity widok jaki sprawiają satelity StarLink na nocnym niebie możesz zobaczyć w tym filmie:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

SpaceX niedawno rozszerzył swoją usługę internetową Starlink, która jest obecnie obsługiwana przez konstelację ponad 1000 satelitów. Starlink już teraz ma ponad 100 000 użytkowników i szybko się rozwija, podobnie jak sieć stacji ładowania Tesli.

antena starlink
Antena Starlink, źródło: flickr.com

Tesla niedawno ogłosiła, że ​​jej sieć stacji ładowania osiągnęła nowy kamień milowy w postaci ponad 30 000 punktów ładowania na ponad 3100 stacjach.

Superchargers pozwalają właścicielom Tesli na darmowe ładowanie swoich pojazdów w ciągu 20 do 30 minut. Stacje ładowania Tesla z Internetem StarLink ułatwiają dostęp do licznych atrakcji, które umilają czas potrzebny do naładowania auta. 

Czy Tesla posiada najlepsze stacje ładowania?

Sieć Supercharger oferuje obecnie prawdopodobnie najlepsze wrażenia z ładowania samochodów elektrycznych. Tesla stara się umilić czas ładowania dzięki rozrywce.

W tym celu producent aut elektrycznych stworzył aplikacje samochodowe, takie jak Tesla Theater, która obejmuje Netflixa, Youtube’a, Twitch’a i inne serwisy streamingowe, oraz Tesla Arcade, który zawiera gry wideo.

Co ciekawe, Tesla zamierza rozszerzyć sieć ładowania dla właścicieli pojazdów elektrycznych innych niż Tesla.

W Polsce znajduje się obecnie 9 stacji ładowania Tesli, a 3 kolejne powstaną już niedługo.

Tesla to nie jedyne auta elektryczne, które cieszą się ostatnio dużą popularnością. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:

źródło: techtimes.com, electrek.com, Tesla.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.